Obnova regionalne ceste skozi Jesenice je zaradi tožbe začasno ustavljena.

Težave z zemljišči pri gradnji ceste

Pri obnovi regionalne ceste skozi Jesenice se je zapletlo, saj je bila zoper Direkcijo RS za infrastrukturo vložena tožba zaradi motenja posesti.

Jesenice – Država oziroma njena Direkcija RS za infrastrukturo obnavlja regionalno cesto skozi Jesenice na odseku od bolnišnice do zdravstvenega doma. Dela bi morala biti zaključena že do sredine leta, a se je zapletlo. Kot so pojasnili na direkciji, projekt zaradi težav s pridobivanjem zemljišč poteka počasneje, kot je bilo predvideno. Opravljena je manj kot tretjina del, doslej jim je uspelo urediti cesto, pločnike, odvodnjavanje, prometno opremo in cestno razsvetljavo, prav tako so položili komunalne vode (elektriko, vročevod, vodovod in telekomunikacijske vode). Zataknilo pa se je pri gradnji novega mostu čez potok Jesenica. »Gradnja novega mostu je začasno ustavljena. Z lastniki zemljišč trenutno poteka usklajevanje dogovora, saj je bila zoper Direkcijo RS za infrastrukturo vložena tožba zaradi motenja posesti,« so pojasnili na direkciji, kjer so kot nov rok za dokončanje del zdaj navedli 31. december 2018. Pogodbena vrednost projekta je sicer dobrih 1,4 milijona evrov, od česar bo približno pol milijona evrov krila Občina Jesenice iz svojega proračuna.

Obnova magistralne ceste R2 je ena najpomembnejših investicij v cestno infrastrukturo v občini Jesenice v zadnjem času. Na Občini Jesenice so se za obnovo najbolj kritičnih delov ceste trudili vrsto let. Doslej je država že obnovila odseka Hrušica–Splošna bolnišnica Jesenice in Restavracija Turist–Petrol na Koroški Beli. Zgrajeno je bilo tudi novo krožišče na Hrušici.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / petek, 12. december 2008 / 07:00

Miklavžev večer komedije

Na Miklavžev večer je bilo v Radovljici poskrbljeno predvsem za obilico smeha.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / torek, 25. november 2008 / 07:00

Zabavno je lahko tudi brez alkohola

LAS Kranjska Gora je za učence osmih in devetih razredov obeh kranjskogorskih osnovnih šol pretekli petek v diskoteki hotela Kompas spet pripravil zabavo brez alkohola.

Preddvor / torek, 25. november 2008 / 07:00

V Bašlju odprli obnovljen cestni odsek

Za del vasi Bašelj, ki je bil s preostalim krajem do nedavnega še povezan z makadamsko cesto, je bila nedelja še posebej vesel dan.

Gospodarstvo / torek, 25. november 2008 / 07:00

Največ denarja za zatiranje varoj

Država bo prihodnje leto v okviru ukrepov za čebelarstvo največ denarja namenila za enotno zatiranje varoj pri vseh registriranih čebelarjih.

Mularija / torek, 25. november 2008 / 07:00

SOS - pomagaj tudi ti!

Na oratoriju, ki je bil minulo soboto na Suhi pri Škofji Loki, so otroci za vrstnike v stiski zbrali številne šolske potrebščine in igrače.

Kamnik / torek, 25. november 2008 / 07:00

V spomin na pesnika Franceta Balantiča

Ob 65-letnici smrti pesnika Franceta Balantiča (1921-1943) so v njegovem rojstnem mestu Kamniku pripravili vrsto prireditev, ki se bodo razvrstile čez ves teden.