Večina voznikov uporablja telefone

Kranj – Rezultati preventivne akcije Ne uporabljajmo telefona med vožnjo. Vozimo pametno, ki je potekala med 8. in 24. januarjem, so zaskrbljujoči, saj so pokazali, da velika večina voznikov med vožnjo redno uporablja mobilne telefone, pri tem pa se ne zaveda, da je to primerljivo, kot če bi vozili s kar 0,8 promila alkohola v krvi, ali da med pisanjem SMS-sporočila kar štirikrat manj gledajo na vozišče kot pri nemoteni vožnji, so sporočili z agencije za varnost prometa. Uporabi mobilnih telefonov med vožnjo je še zlasti naklonjena mlajša generacija pa tudi vozniki srednje starosti, slednji predvsem zaradi poslovnih razlogov, ugotavljajo v agenciji. V njeni spletni anketi, v kateri je sodelovalo tisoč voznikov, je kar 75 odstotkov anketirancev odgovorilo, da med vožnjo uporablja telefone. Skoraj vsi telefon uporabljajo za pogovore, slaba tretjina tudi pregleduje socialna omrežja, sedem odstotkov si zapisuje zabeležke, pet odstotkov jih brska po spletnih straneh, trije odstotki pa uporabljajo mobilne aplikacije. Skoraj vsak deseti voznik telefon uporablja za poslušanje glasbe ali navigacijo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Nova smrt med motoristi

Domžale - V torek okoli 19.30 se je v prometni nesreči na regionalni cesti Domžale–Trojane smrtno ponesrečil 25-letni motorist iz okolice Trojan. Pri Spodnjih Lokah se je 58-letn...

Objavljeno na isti dan


Mularija / torek, 15. januar 2008 / 07:00

Poudarek na ekologiji

Unesco dejavnosti so v zadnjih dveh letih dodobra zaznamovale življenje na OŠ Simona Jenka Kranj in njenih podružnicah. Letos je poudarek na ekologiji, uvedli so ločeno zbiranje odpadkov. V kratkem se...

Gospodarstvo / torek, 15. januar 2008 / 07:00

Nižji davek in višji dodatek

Vlada predlaga davčno razbremenitev ljudi z manj kot 9.000 evrov letnega bruto dohodka in zvišanje otroškega dodatka za 8,4 odstotka.

Mularija / torek, 15. januar 2008 / 07:00

Otroška peresa

Hvala staršem, prijateljem in sebi V življenju je veliko stvari, ki jih ljudje lahko cenimo, ker nam veliko pomenijo. Mislim, da se ljudje vse p...

Gospodarstvo / torek, 15. januar 2008 / 07:00

Slab teden za Telekomove delničarje

Vrednost delnice Telekoma se je v minulem tednu znižala s 416 na 378 evrov.

Gospodarstvo / torek, 15. januar 2008 / 07:00

Do konca meseca še čas za "ureditev" olajšave

Dohodninski zavezanci imajo do konca meseca čas za vložitev vloge za uveljavljanja posebne olajšave za vzdrževane družinske člane.