Občina spet sofinancira sejemski nastop

Šenčur – Občina Šenčur bo na predlog odborov za kmetijstvo in gospodarstvo pri občinskem svetu šenčurskim kmetom, podjetnikom in društvom omogočila brezplačni razstavni prostor na spomladanskem sejmu v Komendi, ki bo potekal v začetku aprila. Skupno je zanje na voljo 500 kvadratnih metrov razstavnih površin (za vsakega razstavljavca po deset) v šotoru, prvim dvajsetim prijavljenim bodo omogočili tudi brezplačen najem razstavne stojnice, občina pa bo poskrbela še za celostno sejemsko podobo. Rok za oddajo prijav je 19. februar, zainteresirani pa so danes zvečer povabljeni na posvetovalni sestanek.

Po besedah župana Cirila Kozjeka želi občina na ta način nadaljevati s pomočjo kmetijski in gospodarski dejavnosti. »To je eden od ukrepov za pomoč našim kmetom in podjetnikom pri njihovi promociji in pospeševanju prodaje njihovih izdelkov, kar je eden od glavnih ciljev občine na področju podpore lokalni kmetijsko-gospodarski dejavnosti,« je razložil župan. Glede na lanski zelo dober odziv in zadovoljne razstavljavce župan Kozjek ne dvomi, da jim ne bi uspelo zapolniti celotnega razstavnega prostora, ki ga je najela Občina Šenčur, kar pomeni okoli 50 razstavljavcev. Zainteresirani razstavljavci, ki jim zaradi zasedenosti razstavnega prostora v šotoru ne bodo mogli omogočiti brezplačnega sodelovanja na spomladanskem sejmu, bodo imeli prednost pri naslednjem sejemskem nastopu, zagotavljajo na občini. Letos bodo na komendskem sejmu sodelovali tudi razstavljavci iz sosednjih občin Preddvor in Cerklje, kar bo dodatno okrepilo medobčinsko sodelovanje.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / torek, 25. junij 2024 / 23:43

Slovenski nogometaši po 0:0 z Anglijo v osmini finala EP

Köln – Slovenska nogometna reprezentanca se je prvič v zgodovini uvrstila v izločilne boje velikih tekmovanj. Potem ko je v zadnjem krogu skupinskega dela v Kölnu igrala 0:0 z Anglijo, se je prebil...

Objavljeno na isti dan


Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Bojan Križaj ni več direktor

Nekdanji odlični tržiški smučar je bil v iskanju denarja za slovensko alpsko smučanje očitno premalo uspešen.

Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Waltin je novi selektor hokejske reprezentance

Od danes naprej ima naša hokejska reprezentanca novega selektorja, to je izkušeni 54-letni Šved Mats Waltin.

Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Z Zvonetom nazaj v Afriko

Ob okrogli polstoletnici si človek lahko želi marsikaj, eden naših najbolj znanih svetovnih popotnikov Zvone Šeruga pa si je po skoraj dveh desetletjih spet zaželel potovanja z motorjem v Afriko.

Kronika / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Nesreče

Padel pod traktor Košiše - V petek okoli 16.30 so Policijsko postajo Kamnik obvestili, da se je v gozdu pri kraju Košiše smrtno ponesrečil 75-letni do...

Kranj / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Večina volivcev za Tenetiše

Na referendumu je 85,19 odstotka volivcev podprlo gradnjo centra za ravnanje z odpadki v Tenetišah. Civilna iniciativa Mlaka Tenetiše pravi, da je referendum padel, ker je nekaj čez tisoč tamkajšnjih...