Selektor Nik Zupančič je na Bledu ekipo pripravljal za prvi mednarodni turnir v tej sezoni. / Foto: Luka Rener

Nova selektor in kapetan

Naša hokejska reprezentanca se je pod vodstvom novega selektorja Nika Zupančiča ta teden prvič zbrala na Bledu, v sredo zvečer pa so risi že odpotovali na Poljsko, kjer se je včeraj začel turnir Euro Ice Hockey Challenge.

Bled – Minuli ponedeljek se je v blejski ledeni dvorani na prvem reprezentančnem zboru v letošnji sezoni zbrala naša hokejska reprezentanca. Po odstopu selektorja Matjaža Kopitarja je ekipo prevzel Nik Zupančič. Kot je povedal, reprezentančni seznam povabljenih za turnir v Katovicah ni v celoti po njegovih željah, vendar pa so zaradi poškodb in odsotnosti nekaterih stalnih članov možnost nastopa dobili drugi.

Po mnenju selektorja Zupančiča je zelo dobrodošlo, da novembrski turnir poteka na prizorišču svetovnega prvenstva, ki bo aprila drugo leto. Še pomembnejše je, da že zdaj preizkusijo nekatere tekmece. To so tokrat ekipe Avstrije, Koreje in Poljske. Naši so z domačini igrali že včeraj zvečer (tekma se do zaključka naše redakcije še ni končala), danes se bodo pomerili z Avstrijci, jutri pa še s Korejci.

»Predvsem nas zanimajo Poljaki in Korejci, medtem ko se z Avstrijci bolj ali manj dobro poznamo,« je pred odhodom v Katovice povedal Zupančič ter dodal, da si želi videti nekatere igralce, ki prej niso imeli večje vloge. »Preizkusiti želim tudi kombinacije branilskih parov in trojk, kar je na takšnih tekmovanjih mogoče, medtem ko je na svetovnih prvenstvih v ospredju zgolj rezultat,« je še povedal Nik Zupančič, ki se seveda zmag tudi tokrat ne bo branil.

Na turnirju tokrat oznako kapetana reprezentance nosi Andrej Tavželj. »Za nas je najbolj pomembno, da pod novim trenerskim štabom začnemo z resnim delom. Zanesljivo bodo novosti, nekatere so nam že predstavili. A po tem turnirju bo lažje, saj bomo dobili nove obrise dela reprezentance,« je povedal Andrej Tavželj.

Sicer pa v Katovicah nastopata vratarja Robert Kristan (Pardubice) in Luka Gračnar (Red Bull Salzburg), branilci Matic Podlipnik (Bolzano), Mitja Robar (Mlada Boleslav), Miha Štebih (Dukla Jihlava), Sabahudin Kovačević (Graz 99ers), Andrej Tavželj, Miha Logar (oba HDD Olimpija), Žiga Pavlin (Slavija Praga), Jurij Repe (Kladno) ter napadalci David Rodman (Dresdner Eislöwen), Žiga Jeglič (Slovan Bratislava), Žiga Pance, Miha Verlič (oba VSV Beljak), Boštjan Goličič (Gap), Anže Kuralt, Ken Ograjenšek (oba Epinal), Gregor Koblar, Nik Pem, Andrej Hebar, Anže Ropret (vsi HDD Olimpija) in Miha Pesjak (HDD Sij Acroni Jesenice).

Slovenska izbrana vrsta se bo po turnirju v Katovicah spet zbrala februarja, ko bo sodelovala na turnirju v Linzu, kjer se bo pomerila z domačini ter Francijo in Slovaško. Prvi od vrhuncev sezone bo med 23. in 29. aprilom v Katovicah, ko se bodo za vrnitev med elito naši spopadli s Poljaki, Avstrijci, Italijani, Japonci in Južnokorejci. Drugi vrhunec bo v začetku septembra, ko se bodo risi v Minsku potegovali za novo olimpijsko vozovnico.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / / 07:00

Prva splošna bolnišnica s certifikatom DNV

Splošna bolnišnica Jesenice je kot prva splošna bolnišnica v Evropi prejela certifikat DNV - NIAHO. Kakovost bolnišnice so presojali skozi oči pacienta.

Objavljeno na isti dan


Šport / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Baltič ni več trener blejskih odbojkarjev

Iz vodstva moštva ACH Volley so danes sporočili, da so prekinili sodelovanje z dosedanjim glavnim trenerjem ekipe Dragutinom Baltičem.

GG Plus / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Po gradu smo se otroci vozili s kolesi

Franc Kersnik z Brda pri Lukovici, najstarejši še živeči vnuk pisatelja Janka Kersnika in lastnik gradu Brdo, jutri praznuje svoj devetdeseti rojstni dan.

GG Plus / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Ni se nam več treba boriti golih rok

Obrambni minister Karl Erjavec te dni v okviru predsedovanja Slovenije Evropski uniji na Brdu gosti kolege ministre evropskih držav.

Splošno / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Vprašanja in pobude

(Iz gradiva za sejo občinskega sveta)

GG Plus / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Tako na Kosovu kot na Koroškem

Zdi se, da si v tem težkem času za Srbe med Slovenci skoraj nihče ne postavlja vprašanja (vsaj na glas ne), ki je več kot na mestu: jim lahko ob izgubi Kosova pomagamo še drugače, kot da jim (s figo v...