
Term v Kranjski Gori še ne bo
Spremenjene gospodarske razmere so pokopale idejo o termalnem kopališču v Kranjski Gori. Kraj potrebuje tudi zimsko kopališče, so prepričani turistični ponudniki.
Kranjska Gora – Kot kaže, je investitor pogumne ideje o gradnji term v Kranjski Gori zaradi zaostrenih gospodarskih razmer nad projektom obupal. Skupni projekt Slovenskih železnic in Term Olimia, da bi na mestu sedanjega Železničarskega doma v Kranjski Gori postavili moderno termalno kopališče, tako očitno ne bo uresničen.
Kmalu bo dvajset let, odkar si v Kranjski Gori prizadevajo, da bi turistično ponudbo popestrili tudi z bazenskimi programi in programi dobrega počutja. S tem bi, so prepričani turistični delavci, dobili možnost vstopa na nove trge, hkrati pa bi bil bazenski kompleks pomembna popestritev ponudbe, s katero bi tudi zunaj sezone privabili več obiskovalcev.
Zato so pred nekaj leti z odprtimi rokami sprejeli pobudo Slovenskih železnic, da v javno-zasebnem partnerstvu s Termami Olimia na mestu sedanjega Železničarskega doma oziroma na mestu opuščene železniške postaje ob kranjskogorski osnovni šoli in dvorani Vitranc zgradijo sodoben kompleks bazenov, savn in centra dobrega počutja. Investicijo so takrat vrednotili na od 10 do 14 milijonov evrov.
V Kranjski Gori obžalujejo, da se tako težko pričakovana investicija ni realizirala; podpiralo sta jo tako prejšnje vodstvo občine kot tudi novi župan Janez Hrovat, ki se zaveda, da gre za ponudbo, ki jo turistična destinacija nujno potrebuje. »Da Kranjska Gora potrebuje kopališča, se je izkazalo že poleti, ko so naši gostje z navdušenjem sprejeli z lesenimi pomoli in ploščadmi urejeno Jasno. A zavedamo se, da to ni dovolj. Tako za goste, ki so tu v zimski sezoni, kot za tiste, ki prihajajo jeseni in spomladi, bi potrebovali večji bazenski kompleks, zato nam je žal, da se ideja o gradnji na mestu Železničarskega doma za zdaj ni uresničila.«
Kljub temu, poudarja Hrovat, je Kranjska Gora tudi letos dobro pripravljena na prihajajočo zimsko sezono. Posebej zadovoljen je, ker so v Planici tik pred odprtjem Nordijskega centra. Ta bo, je prepričan župan, igral izjemno pomembno vlogo pri razvoju turizma v vsej Zgornjesavski dolini. Tudi zato bodo dolino pod Poncami s Kranjsko Goro povezali s ski busom. Ta bo vso zimo povezoval kraje od Mojstrane do Rateč, za vožnjo pa bodo uporabili turistični avtobus, ki ga je občina v svojo ponudbo za goste, ki nimajo lastnega prevoza, pa tudi za domačine uvedla v letošnjem poletju.