Na področju pediatrije je največje pomanjkanje pediatrov v zdravstvenih domovih na Jesenicah (na sliki) in v Škofji Loki. / Foto: Gorazd Kavčič

Dva pediatra zaposlijo takoj

V več zdravstvenih domovih po Gorenjskem se še vedno soočajo s pomanjkanjem zdravnikov, še zlasti pediatrov in zdravnikov družinske medicine. V Bohinju naj bi se situacija vsaj delno izboljšala še letos.

Kranj – »Na področju pediatrije so težave največ­je v Zdravstvenih domovih (ZD) Jesenice in Škofja Loka, kjer bi takoj zaposlili pediatra. Na področju splošne družinske medicine pa so potrebe največje v ZD Bohinj, kjer bi nujno potrebovali dva zdravnika družinske medicine, prav tako dva v ZD Jesenice s Kranjsko Goro in Mojstrano, v ZD Tržič enega in vsaj pet v Kranju,« je povedal Jože Veternik, direktor Osnovnega zdravstva Gorenjske (OZG). Pomanjkanje zdravnikov rešujejo na več načinov, tudi z vključevanjem upokojenih zdravnikov na podlagi podjemnih pogodb, specializantov, ki delajo v ambulanti pod nadzorom mentorja, zunanjih zdravnikov in z nadurami. »Zdravniška zbornica je šele zadnja tri, štiri leta pospešila in povečala število razpisanih specializantskih mest. Nove zaposlitve zdravnikov se kažejo v letu 2016, ko bo nekaj specializantov družinske medicine zaključilo specializacijo,« je napovedal Veternik. Po njegovi oceni pa bo stanje precej boljše šele v letu 2017 oz. 2018.

Velik problem ostaja v turističnem in oddaljenem Bohinju. Rešujejo ga z mladimi specializanti in z začasno zaposlitvijo upokojenega zdravnika specialista iz Zagreba. Situacija v Bohinju naj bi se delno uredila s prvim decembrom letos, še napoveduje Veternik, ko naj bi se s porodniškega dopusta vrnila specialistka družinske medicine. Še vedno pa bo potrebno vključevanje mladih specializantov družinske medicine in tudi pogodbenih zdravnikov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Tržič / torek, 23. junij 2020 / 09:40

Anže Perčič novi občinski svetnik

Tržič – Na četrtkovi seji tržiškega občinskega sveta so potrdili mandat nadomestnega člana občinskega sveta Anžetu Perčiču (SDS), ki je na tem mestu nasledil Jureta Ferjana, zdaj poslanca državnega...

Objavljeno na isti dan


Splošno / sobota, 29. marec 2008 / 07:00

V Naklem pokopali pobite pod Storžičem

O prikritem grobišču ob poti med Lovrencem in Poljano, v katerem so novembra lani našli ostanke štirih žrtev, je prva pisala oktobra leta 2004 Marjeta Smolnikar v Gorenjskem glasu.

Radovljica / sobota, 29. marec 2008 / 07:00

Vodarina prinaša izgubo

Komunala Radovljica je lani poslovala z dobičkom, prvič po petnajstih letih so pozitivno poslovale tudi javne gospodarske službe, vodarina pa še vedno prinaša precejšnjo izgubo.

Radovljica / sobota, 29. marec 2008 / 07:00

Brezposelnost postopoma upada

Konec februarja je bilo v radovljiški občini registriranih 316 brezposelnih, več kot polovica brezposelnih je žensk.

Radovljica / sobota, 29. marec 2008 / 07:00

Lekarna postaja pretesna

Radovljica - Javni zavod Gorenjske lekarne ima v radovljiški občini lekarni v Radovljici in v Lescah ter lekarniško podružnico v Kropi. Lekarne so lani poslovale pozitivno, pri tem pa je r...

Splošno / sobota, 29. marec 2008 / 07:00

Otroštvo te zaznamuje za vse življenje

Otroška ljubezen do trga pred domačimi vrati je prerasla v ljubezen do mesta. Na sprehodu z dr. Cenetom Avguštinom skozi gabrov drevored do graščine.