
Ljudski dom bo kmalu zgrajen
Gradnja objekta, za katerega je Občina Kranjska Gora pridobila dobršen del evropskih sredstev, teče po načrtih. Ljudski dom, v katerem bo gledališka dvorana in prostori glasbene šole, bo odprt še pred zimo.
Kranjska Gora – Gradnja ljudskega doma v središču Kranjske Gore teče po načrtih, tako bo, kot kaže, ena največjih občinskih investicij v zadnjih nekaj letih zaključena še pred letošnjo zimo.
Stari ljudski dom so lansko jesen podrli, na njegovem mestu pa zgradili novega, ki je tako po tlorisu kot po višini enak staremu, notranjost pa prilagojena sodobnim potrebam uporabnikom. V novem objektu je tako večnamenska dvorana z odrom, v kateri bo 108 sedežev v parterju in 48 sedežev na balkonu, kabineti za kulturno dejavnost v mansardi, prostori posameznih kulturnih društev, manjša večnamenska dvorana, prostor za shranjevanje rekvizitov za prireditve ter servisni in pomožni prostori. »Zadovoljen sem, da gradnja zelo dobro napreduje. Imeli smo srečo z milo zimo, ki je omogočala gradnjo tako rekoč brez prekinitev, tako da računam, da bo stavba do konca novembra predana svojemu namenu,« je povedal kranjskogorski župan Janez Hrovat.
Vrednost del je nekaj manj kot 2,2 milijona evrov, zajeten del, kar 85 odstotkov, je občina pridobila iz razpisa evropskega sklada za razvoj regij.