Mateja Pintar je v Kranjski Gori osvojila kar tri kolajne.

Doma s kar štirimi odličji

Škofjeloški namiznoteniški igralki Mateja Pintar in Andreja Dolinar sta si na evropskem prvenstvu za invalide v Kranjski Gori skupaj priborili kar štiri odličja.

Škofja Loka – Prejšnji konec tedna se je v Kranjski Gori končalo 8. evropsko prvenstvu v namiznem tenisu za invalide, ob koncu desetdnevnega druženja so bili zadovoljni tako organizatorji kot naši tekmovalci, ki so osvojili štiri odličja – vsa po zaslugi odličnih škofjeloških športnic Mateje Pintar in Andreje Dolinar. Mateja je domov v Praprotno prinesla kar celo zbirko kolajn, saj je bron osvojila v odprti kategoriji, srebro v svoji kategoriji in zlato skupaj z Andrejo Dolinar. »Sedaj, ko je vse za menoj, lahko zatrdim, da sem zelo zadovoljna. Tega, da bi domov prinesla celo zbirko kolajn, res nisem pričakovala, čeprav v posamični kategoriji nisem uspela obraniti naslova evropske prvakinje,« je po prvenstvu povedala Mateja, ki jo je zadnje čase ovirala poškodba roke, v Kranjski Gori pa je na to pozabila: »Ta poškodba, natrgana mišica v rami, se mi vleče že nekaj časa, vendar pa na evropskem prvenstvu s tem nisem imela težav. Malo me je poškodba ovirala le na pripravah, ki so bile od sredine avgusta kar naporne. Vendar se je na koncu izplačalo.«

Po porodu se je na tekmovanja uspešno vrnila tudi Andreja Dolinar, ki je na prvenstvu v svoji kategoriji osvojila bronasto kolajno, skupaj z Matejo pa še zlato. »Z Andrejo zadnje čase nisva veliko trenirali skupaj, večino vsaka zase, kar se je pokazala tudi na ekipni tekmi v igri dvojic, ko nisva bili tako dobro usklajeni. Vendar sva bili vsaka zase dobro pripravljeni, kar nam je pomagalo pri posamičnih nastopih in tudi na ekipni tekmi,« dodaja Mateja, sicer študentka četrtega letnika prevajalstva (angleščina, nemščina), ki je te dni znova začela misliti na študij. »Res se moram najprej posvetiti študiju, nato pa imamo v začetku decembra načrtovan turnir v Puli, že v začetku leta pa bo jasno, komu je uspelo narediti normo za Peking in takrat bomo naredili načrte za naprej,« še pravi Mateja.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / petek, 23. junij 2017 / 06:00

Gorenjski glas, št. 50

Gorenjski glas, 23. junij 2017, št. 50

Objavljeno na isti dan


Rekreacija / torek, 10. september 2013 / 13:00

Ne gre samo za telo

Že štirideset let vsak teden z druženjem ob rekreaciji pod vodstvom Poldeta Hribarja kranjski rekreativci udejanjanjo misel o zdravem duhu v zdravem telesu. Okroglo obletnico so proslavili z druženjem...

Razvedrilo / torek, 10. september 2013 / 11:00

Že deseti Živ žav

Radio Sora je v soboto praznoval 34. rojstni dan, prireditev Živ žav, s katero kranjskim otrokom polepšajo prve dni šolskega leta, pa desetletnico.

Razvedrilo / torek, 10. september 2013 / 13:00

Kositrna poroka pri Ropretovih

»Do zlate poroke je še daleč, zato naj bo žur vsakih deset let!« je rekel Grega Ropret, ki je po desetih letih zakona spet stopil pred »fajmoštra«.

Gospodarstvo / torek, 10. september 2013 / 09:12

Lesa zaenkrat še ne bodo zasegli

Prevoznike bodo v prvem mesecu obvezne uporabe prevoznic za prevoz lesa le opozarjali, potlej pa jih bodo tudi kaznovali in zasegli les.

Razvedrilo / torek, 10. september 2013 / 12:31

Z borovnicami do zdravja

Marija Frelih iz Davče bo pojutrišnjem dopolnila 90 let, ožje sorodstvo pa ji je že v nedeljo pripravilo prijetno presenečenje.