Učenje angleščine skozi igro
Po mednarodni priznani metodi zgodnjega učenja angleščine Helen Doron bodo odslej poučevali tudi v centru Helen Doron Kranj, ki so ga odprli minulo soboto.
Kranj – »Znanje angleščine postaja vse bolj samoumevno, učenje angleščine pa ne. A Helen Doron je drugačna metoda, ki temelji na sistematičnem naravnem učenju jezika, kjer so otroci v stimulativnem okolju že zelo zgodaj izpostavljeni posebni 'zvočni kopeli'. S pomočjo ponavljajočih se zvočnih zapisov usvajajo intonacijo angleškega jezika ter spoznavajo tuje besede in besedne zveze,« so poudarili ob odprtju centra Helen Doron v Kranju. Učenje poteka v sklopu inovativnih učnih uric, ki temeljijo na gibanju, mimiki, petju, plesu, igri in lahkotni zabavi, ob čemer sledijo naravnemu razvoju otroka.
Omenjena metodologija je po besedah vodje kranjskega centra Nataše Krkoč Šimenko prijazna do otrok. Ti se najlažje učijo tujega jezika vzporedno z maternim do šestega leta, dokler so njihove možganske opne odprte. »Učenje drugega jezika povzroča nastanek povezav v možganih, ki trajno vplivajo na inteligenco otroka.« Po šestem letu, je pojasnila, pa se se začne razvijati logično mišljenje in učenje jezika začne potekati na način, kakršnega smo navajeni odrasli, to je z učenjem na pamet. Poučevanje po tej metodi je v Sloveniji pred petimi vpeljala Nina Žerjal, ki je pojasnila, da imajo v Sloveniji že deset franšiz v skoraj vseh večjih mestih. Po metodi Helen Doron English se je doslej angleščine učilo že tisoč otrok, starih od treh mesecev do 19 let, po vsem svetu pa jih zahvaljujoč tej metodi angleško govori že več kot dva milijona. V Kranju imajo že zdaj štirideset vpisanih, čeprav se vpis uradno začne šele s septembrom, tečajnikom pa bodo vrata centra odprli oktobra.
Za vpis svojih otrok se je odločila tudi uspešna slovenska biatlonka Tadeja Brankovič Likozar, ki je poudarila, da je v svoji športni karieri veliko časa preživela v tujini in močno občutila pomanjkanje samozavesti pri uporabi angleškega jezika, ki se ga je učila v šoli. »Ravno zato sem se odločila, da svojim otrokom omogočim učenje po metodi Helen Doron, saj gradijo na samozavesti pri učenju jezika že od zgodnjega otroštva naprej.« Svoje navdušenje nad to metodo je v soboto z obiskovalci centra v Kranju delil tudi župan Boštjan Trilar. »Navdušen sem, ker izobraževanje poteka na naraven način, kot poteka učenje v naravi, skozi vse čute.« Verjame, da bo center Helen Doron Kranj v nekaj letih prerasel v center za vso Gorenjsko.