Naveličana »šare« na svojem travniku
Vejevje in drugi ostanki polomljenega drevja že skoraj leto in pol trohnijo na travniku Ane Eržen s Sovodnja, kamor so jih odložili po lanskem žledolomu in na to očitno povsem pozabili.
Sovodenj – »Razumem, da so morali lani po žledolomu polomljeno drevje hitro umakniti s ceste, a zdaj bi bil pa vendarle že čas, da to pospravijo,« je ogorčena 87-letna Ana Eržen, ki zaman prosi pristojne, da bi nakopičeno vejevje in ostanke polomljenega drevja umaknili z njenega travnika. Meni namreč, da je trohneč les ob robu ceste sramota za ves kraj, saj leži ob glavni cesti, vsem na očeh.
Več kot leto dni se tega nihče ni niti dotaknil, pripoveduje Ana Eržen, ki sama živi v majhni hiši tik ob glavni cesti proti Sovodnju. Če bi lahko, bi pospravila sama, a žal tega ne zmore več, pravi. »Večje hlode so sicer odpeljali, ostanke pa so pustili na mojem travniku. Zdaj je že vse strohnelo, to še za drva ni več,« je obupana. Zato je najprej prosila lastnika tamkajšnjega gozda, naj pospravi, pa ji je zabrusil le, da naj tisti, ki je odpeljal hlode, zdaj še to pospravi. »Obrnila sem se tudi na predstavnike krajevne skupnosti in gasilce, da bi vse skupaj enostavno zakurili, a se bojijo nasprotovanja lastnika gozda. »Dopis in fotografije sem poslala tudi na občino, ker mi je tako v pogovoru svetoval župan Milan Čadež, a se prav tako tri mesece ni zgodilo nič.« Župan je potrdil, da so na občini prejeli njen dopis, a naj bi bil za spravilo ostankov lesa odgovoren koncesionar za urejanje vodotokov, to je Vodnogospodarsko podjetje Kranj. »Mi smo jih opozorili na ta problem,« je zagotovil župan. A odgovornosti se otepajo tudi v omenjenem podjetju, saj so zatrdili, da so tisto, kar so pospravili iz vodotokov, tudi odpeljali. »Mi smo si potem, ko smo prejeli dopis z občine, ogledali lokacijo, in tega zagotovo niso odložili naši delavci,« je poudarila vodja javne službe Dora Rudof in dodala, da je po lanskem žledolomu tudi na tem območju vladal pravi kaos. »Pri čiščenju je pomagala tudi vojska pa lokalni izvajalci ...,« je razložila Dora Rudof.
Ana Eržen tako ne ve več, na koga naj se obrne, da bi to »šaro«, kot sama imenuje trohneče ostanke drevja, vendarle pospravili z njenega travnika. Zato pravi, da se bo obrnila še na inšpektorat za okolje in prostor, če bodo imeli mogoče malo več posluha za njene težave.