Sodelovanje lovcev in šolarjev
V Osnovni šoli dr. Janeza Mencingerja v Bohinjski Bistrici so skupaj z lovci treh bohinjskih lovskih družin proslavili trideset let sodelovanja med šolo in lovci.
Bohinjska Bistrica – »Lovska zveza Slovenije je lani ustanovila posebno komisijo za mlade, s katero želi lovstvo in naravovarstveno vlogo lovcev približati mladim, v Bohinju pa to sodelovanje deluje že trideset let,« je na slovesnosti dejal predsednik zveze Srečko Felix Krope in dodal, da je med Slovenci za lovstvo še vedno precej zanimanja, saj imajo letno od štiristo do petsto lovskih pripravnikov, katerih povprečna starost je 35 let. Slovesnost so pripravile Lovske družine Bohinjska Bistrica, Stara Fužina in Nomenj - Gorjuše, ki so pred tridesetimi leti vzpostavile sodelovanje z osnovno šolo, v okviru katerega pripravljajo tudi tradicionalni lovski dan, ko otroke petih razredov popeljejo na poučni izlet do lovske koče za Malim vrhom. Ideja o lovskem dnevu se je porodila učitelju Jožetu Hodniku ter učiteljici in članici Lovske družine Bohinjska Bistrica Anki Šolar, skupaj z učitelji Emo Jensko, Gabrijelo Odar in Francijem Premrovom so ga prvič izpeljali leta 1985, kasneje se je organizaciji pridružila še učiteljica Dragica Cvetrežnik. Od leta 2003 sodelujeta pri lovskem dnevu tudi lovski družini Nomenj - Gorjuše in Stara Fužina.
Jože Trošt iz lovske družine Bohinjska Bistrica, ki je eden od najpomembnejših členov dolgoletnega sodelovanja med šolo in lovci, je dejal, da je tovrstno sodelovanje edinstveno v slovenskem prostoru. Nad sodelovanjem z lovci je navdušena tudi ravnateljica Osnovne šole dr. Janeza Mencingerja Mojca Rozman, ki je poudarila, da otroci v okviru tega sodelovanja spoznavajo širšo podobo lovcev, tudi njihovo naravovarstveno vlogo in njihove šege in navade.
Ob visokem jubileju sodelovanja so podelili tudi vrsto priznanj, tako so priznanje Lovske zveze Slovenije prejeli Anka Šolar, Jože Trošt in Osnovna šola, ki je prejela tudi priznanje lovskih družin Bohinja.