Novi Kondor v prisilni poravnavi
Okrožno sodišče v Kranju je začelo postopek prisilne poravnave nad družbo za hotelirstvo in turizem Novi Kondor z Bleda.
Bled – Postopek prisilne poravnave so sprožili na predlog upnikov zaradi insolventnosti družbe Novi Kondor. Za upravitelja so imenovali Marka Zamana. Skupni znesek finančnih obveznosti družbe na dan 31. decembra 2013, ko so zadnjič javno objavili letno poročilo, je znašal dobrih 86,4 milijona evrov. Upniki imajo čas za prijavo terjatev do 18. maja.
Kot izhaja iz upniškega predloga za začetek postopka prisilne poravnave, je družba Novi Kondor postala dolgoročno plačilno nesposobna oziroma insolventna, saj izguba tekočega leta znaša skupaj s prenesenimi izgubami 16,5 milijona evrov, kar presega polovico osnovnega kapitala družbe, ki znaša 3,2 milijona evrov, in je ni mogoče pokriti v breme prenesenega dobička, ki znaša 11.421 evrov, ali rezerv, ki znašajo 9,3 milijona evrov. Med največjimi upniki je Nova Ljubljanska banka, katere znesek finančnih terjatev do družbe Novi Kondor znaša dobrih 25 milijonov evrov. Sledijo Zveza bank s 13 milijoni evrov terjatev, Factor banka z 8,7 milijona evrov finančnih terjatev in Gorenjska banka, ki ima za 7,7 milijona evrov terjatev do družbe Novi Kondor.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke
