Manj priznanj, a imajo večjo težo
Občinski svetniki v Šenčurju so odločali o predlogu komisije za podeljevanje občinskih priznanj. Ob letošnjem občinskem prazniku jih bodo podelili pet. Manj jih je kot prejšnja leta, a imajo večjo težo, menijo v komisiji.
Šenčur – Komisija je izbirala med 17 predlogi, izbrala pa pet takih, ki so najbolj prepričali s svojim kompleksnim delovanjem v korist občine in občanov. Zlato plaketo bo tako ob prazniku prejel Janez Sušnik, srebrno Bojan Udovič, bronasti Iztok Pelko in Janez Vrtačnik, spominsko priznanje pa pripravnice PGD Trboje. Predlogi so prišli iz krajevnih skupnosti, kjer nominirance najbolje poznajo in očitno tudi cenijo njihovo delo.
Komisija pa s svojim izborom ni prepričala vseh svetnikov. Tako je denimo Simon Kuhar oporekal izločilnemu kriteriju, po katerem priznanja ne more prejeti nekdo, ki ga je v preteklosti že dobil, prav tako se mu zdi sporno teritorialno merilo, po katerem so izbrani nagrajenci iz vseh delov občine. Sebastjan Mohar pa je razmišljal, zakaj morajo biti nagrajenci aktivni na več področjih, ali nemara ni dovolj zavzeta dejavnost in dosežki na enem samem. Mlajši svetniki so polemizirali zlasti o nagrajencu z zlato plaketo Janezu Sušniku, češ da njegovega dela za občino ne poznajo, da gre za politična merila in da bi si nemara takšno priznanje bolj zaslužil nekdanji dolgoletni župan Miro Kozelj, ki je pri delu občine aktiven že vseh dvajset let. Slednji, ki je po treh županskih mandatih sedaj občinski svetnik, je ob tem dejal, da priznanj ne potrebuje, češ da je svoje delo opravljal iz prepričanja, da dela dobro za občane. Janezu Sušniku, ki ga za zlato plaketo predlaga KS Šenčur Srednja vas, naj bi zlata plaketa pripadala, ker je aktivno sodeloval pri različnih projektih, bil predsednik, soustanovitelj in organizator več društev, aktiven pri gradnji doma turističnega društva, eden glavnih pobudnikov ustanovitve folklorne skupine, pobudnik krompirjevih dni in velikih povork, njegova zasluga je spomenik Mariji Tereziji sredi Šenčurja. Aktiven je pri SK Triglav Kranj, je višji gasilski častnik, vodil je gorenjsko upokojensko zvezo, dva mandata je bil občinski svetnik, bil je tudi predsednik državnega sveta. Kot vpliven človek je občini Šenčur pomagal odpirati vrata pri različnih projektih, denimo pri gradnji krožišča Šenčur - Voklo, trenutno pa pri iskanju možnosti za državno sofinanciranje sedemsto tisočakov vrednega projekta obnove Blagneče hiše. Ti argumenti so očitno prepričali tudi dvomljivce, saj so na koncu svetniki soglasno potrdili vseh pet občinskih nagrajencev.