Sloga ostala brez direktorja

Marijan Roblek je prejšnji teden sporazumno odstopil z mesta direktorja Kmetijsko-gozdarske zadruge Sloga, še naprej pa vodi Mlekop.

Kranj – Kmetijsko-gozdarska zadruga Sloga Kranj je pred dnevi pridelovalce mleka z dopisom obvestila, da Marijan Roblek od 13. januarja ni več njen direktor in da Zadrugo po novem vodi predsednik njenega upravnega odbora Janez Porenta. »Nastala sprememba v strukturi vodenja Zadruge za pridelovalce mleka ne pomeni nikakršne spremembe pri nadaljnjem oddajanju mleka,« so še zapisali in dodali, da Roblek ostaja direktor Mlekopa, družbe, ki so jo gorenjske zadruge in KŽK pred desetimi leti ustanovili za trženje gorenjskega mleka.

Za dodatna pojasnila smo se obrnili na predsednika Zadruge Porenta, ki je povedal, da Robleka niso razrešili, ampak je šlo za sporazumno prenehanje delovnega razmerja in odstop z mesta direktorja. »Zaradi slabih poslovnih odločitev v preteklosti smo se odločili, da bo treba nekaj spremeniti in poskusiti izboljšati poslovanje,« je dejal Porenta, ki bo Zadrugo vodil le začasno. O postopku izbire novega direktorja Sloge upravni odbor še ni odločal, je še pojasnil.

Že prejšnji teden smo v Gorenjskem glasu predstavili vsebino pisma, ki so ga zadružniki Sloge prejeli pred novim letom, pod njega pa se je podpisala ekipa za finančno sanacijo Zadruge, v kateri so poleg predsednika upravnega in predsednika nadzornega odbora še dve vodji zadružnih služb in vodja zunanjih sodelavcev. V pismo so zapisali, da se je Zadruga zaradi nekaterih preteklih odločitev, ki so dale slabše rezultate od načrtovanih, znašla v finančnih težavah oz. je postala prezadolžena. Napovedali so še, da finančne sanacije ne bodo izpeljali na plečih kupcev oz. članov Zadruge in da ne bodo povišali prodajnih cen, od zadružnikov pa bodo še naprej pridelke odkupovali po primerljivih cenah in v dogovorjenem plačilnem roku.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Bled / sreda, 23. junij 2010 / 07:00

Moteč "črni biser" na Bledu

Bralec z Bleda je opozoril na črno odlagališče v središču Bleda. Okoljska inšpekcija nima pristojnosti za ukrepanje, ker gre za stavbno zemljišče.

Objavljeno na isti dan


Vodice / torek, 19. april 2016 / 16:31

Izredni nadzor v Vodicah

Na današnji redni seji občinskega sveta v Vodicah se bodo svetniki med drugim seznanili s poročilom o opravljenem izrednem nadzoru zaradi domnevno sporne menjave parcel v lasti Občine Vodice.

Razvedrilo / torek, 19. april 2016 / 16:16

Ljudje kot ti

V še nedokončani stanovanjski hiši na Duplici, predmestju Kamnika, se je odvil zanimiv večer vrhunskega džeza v izvedbi zasedbe People Like You!

Kultura / torek, 19. april 2016 / 16:14

Druga likovna razstava Mohorja Kejžarja

Železniki – V galeriji Muzeja Železniki je ta čas na ogled druga samostojna razstava likovnih del Mohorja Kejžarja z naslovom Kakorkoli že. Do takšnega poimenovanja je absolventa Akademije za likov...

Šport / torek, 19. april 2016 / 16:12

Cilj je vrnitev med elito

Tako pred bližnjim svetovnim prvenstvom Divizije I, skupine A, pravi izkušen napadalec slovenske hokejske reprezentance Žiga Jeglič, ki je tudi za novo sezono že podpisal pogodbo z dosedanjo ekipo Slo...

Nasveti / torek, 19. april 2016 / 16:09

Tanja odgovarja

Pozdravljeni, Tanja! Zanima me, kako bo z najinim odnosom s fantom. Ali bomo prišli skupaj in začeli z gradnjo hiše. In ali se bodo odnosi v hiši spremenili na bolje?