Koalicijska pogodba za prihodnost
Kranjski župan Boštjan Trilar ter predstavniki strank Več za Kranj, Stranke Mira Cerarja, Nove Slovenije, DeSUSa, liste Lista za razvoj Kranja ter stranke Socialni demokrati so minulo sredo podpisali Koalicijo za prihodnost MO Kranj.
Kranj – »Danes smo podpisali dogovor o sodelovanju v mandatnem obdobju 2014–2018, ki predstavlja željo po sodelovanju vseh podpisnikov pri zavzemanju za prihodnost Mestne občine Kranj, njenega razvoja in ustvarjanja čim boljših možnosti za življenje vseh njenih prebivalcev,« je ob podpisu pogodbe poudaril župan in predsednik stranke Več za Kranj Boštjan Trilar.
Obenem so partnerice sklenile nekatere zaveze, kot je ničelna toleranca do korupcije in klientelizma, nezdružljivost svetniške funkcije z imenovanji na funkcije članov poslovodstev organizacij, ki jih je ustanovila ali soustanovila MOK in sprejetje ter upoštevanje etičnega kodeksa s strani župana in vseh svetnic ter svetnikov.
Kot so tudi sporočili, se je koalicija dogovorila tudi glede ključnih ciljev do konca mandata, ki jih bodo skušali uresničiti v skladu s finančnimi zmožnostmi občine. Ena od konkretnih nalog pri tem je, da morajo rebalans proračuna za leto 2015 sprejeti najkasneje na aprilski seji mestnega sveta.
Podpisnice koalicijskega dogovora so se po besedah Boštjana Trilarja med drugim zavezale, da bo občinska uprava delovala učinkovito, odgovorno in transparentno, da bodo zagotavljali enakomeren in enakopraven razvoj vseh krajevnih skupnosti, poskrbeli za oživitev degradiranih območij, ustvarili prostorske možnosti za razvoj poslovne dejavnosti, oživili stari Kranj in sanirali ekološko sporna območja.
Podpisniki so se strinjali, da je treba vzpostaviti učinkovitejši sistem razdeljevanja sredstev na razpisih, ki so namenjeni družbenim dejavnostim z določitvijo ciljev po posameznih področjih, vzpostaviti učinkovitejši nadzor nad delom in poslovanjem Javnega podjetja Komunala Kranj in vseh javnih zavodov, ustanov in ostalih organizacij, ki jih je ustanovila ali soustanovila MO Kranj. Posebno pozornost bodo namenili ustrezni ureditvi financiranja predšolske vzgoje, z namenom, da se omogoči čim večja vključenost otrok v predšolsko vzgojo in zagotovijo ustrezni pogoji za kakovostno in nemoteno izvajanje osnovnošolske dejavnosti.
Prav tako se bodo trudili izboljšati prometno infrastrukturo za vse udeležence v prometu, prometno povezanost primestnih naselij s Kranjem z boljšo cestno infrastrukturo, učinkovitejšim mestnim potniškim prometom in urejenimi kolesarskimi povezavami ter povečati prometno varnost.
Med prihodnjimi prednostnimi nalogami je Boštjan Trilar poudaril tudi pripravo novelirane Strategije trajnostnega razvoja do leta 2030.