Moj moto je sodelovanje
Tako pravi novi župan Kranja Boštjan Trilar, ki se je odločil, da je skupaj z gibanjem Več za Kranj pripravljen prevzeti odgovornost za razvoj gorenjske metropole, mnogi pa so ga pri tem podprli.
O Boštjanu Trilarju je bilo od junija, ko je uradno napovedal kandidaturo za kranjskega župana, napisanega kar veliko, tisto, kar sam rad poudari, pa je, da ima kar enaindvajset let izkušenj z vodenjem in upravljanjem, da je pravi Kranjčan, doma iz Stražišča, da ima hčerko in sina ter da ga navdušujeta tehnika in ekologija. Zato je tudi lastnik električnega avtomobila. »Z Boštjanom sva sodelovala pri testiranju in razvoju Toyotinih hibridnih avtomobilov. Dobro ve, da si mora vodja zastaviti skoraj nemogoče cilje in potem prepričati sebe in sodelavce, da jih skupaj dosežejo,« je o njem povedal Ivo Boscarol iz podjetja Pipistrel.
Prav ta lastnost bo Boštjanu Trilarju v naslednjih letih, ko bo vodil kranjsko občino, prišla še kako prav, česar se zaveda tudi sam. »Najprej bom moral poskrbeti za učinkovito mestno upravo, kar pomeni, da bo treba poiskati direktorja občinske uprave. Po mojem prepričanju mora biti to manager, ne politik. Želim si, da bodo vsi zaposleni na občini lahko delali z veseljem, da bodo pri tem motivirani in tako bodo nudili tudi dober servis Kranjčankam in Kranjčanom,« pravi Boštjan Trilar, ki ima že nekaj kandidatov, ki bi lahko prevzeli mesto direktorja občinske uprave. »To je zagotovo ena najpomembnejših funkcij, zato pri izbiri ne bomo hiteli. Vesel sem, da imam v svoji ekipi kar nekaj strokovnjakov s kadrovskega in pravnega področja, ki mi bodo lahko pri tem zelo pomagali,« pravi Boštjan Trilar, ki bo funkcijo župana prevezel 12. novembra, ko se bo na konstitutivni seji sestal kranjski mestni svet. »Kranjski mestni svet ima triintrideset svetnikov in že po prvem krogu volitev se je zarisal obris močne koalicije. Sedaj bo treba doreči podrobnosti, saj smo se do sedaj pogovarjali o podpori, sedaj pa se bomo pogovarjali o koaliciji. Moj moto še vedno ostaja sodelovanje, za vse svetnike pa bodo veljala etnična in moralna pravila, ki jih bomo tudi zapisali,« še pravi Trilar, ki je prepričan, da bo s svojo ekipo in podporo svetnikov poskrbel za hitrejši napredek občine. »Mestna občina Kranj do sedaj ni dosegala rezultatov, ki bi jih morala. Če sem zelo konkreten, je realizacija investicij samo 16-odstotna. Zato bo zelo pomembno določiti prioritete, se uskladiti znotraj koalicije, postaviti konkretne in merljive cilje, zavihati rokave in te cilje tudi doseči,« pojasnjuje Boštjan Trilar, ki se zaveda, da je velik izziv za novo vodstvo občine uspešen zaključek projekta Gorki. »Projekt Gorki bo treba revidirati, predvsem s finančne plati. Skrbi me, ker projekt zamuja, saj je rok za izvedbo 20. 12. 2015. Če takrat uporabnega dovoljenja ne bo, lahko občina izgubi ogromno denarja,« dodaja Trilar, ki že razmišlja o novem proračunu in razvoju občine.
»Posvetili se bomo razvoju krajevnih skupnosti, saj sem že v času kampanje videl podatke, kako je denar nepravično porazdeljen. Zato bo treba po vsaki od krajevnih skupnostih določiti prioritete ter transparentno razporediti sredstva. Pomembno delo, ki nas čaka, je tudi pri ustvarjanju pogojev za nova delovna mesta, kar je bila osnova našega programa,« še pravi Boštjan Trilar, ki se je v času kandidature za župana veliko pogovarjal z občani in skušal razumeti njihove stiske. »Res je bilo tega veliko, dobil sem kar nekaj idej, eno pa sem si še posebno dobro zapomnil. Ko sem bil namreč na Planini, sem videl mamice z vozički in z majhnimi otroki, ki so potožile, da nimajo kam sesti, da nimajo primernih igral za otroke. Je pa tam zelo lepo urejena okolica vrtcev, kamor pač ne morejo. Ker so igrišča pri vrtcih infrastruktura občine, se mi je ideja o tem, da bi jih lahko uporabljali vsi otroci, zdela zelo zanimiva. Treba je pač zagotoviti nekoga, ki bo bdel nad tem, kaj se počne, in zvečer zaklenil vrata ograje vrtca, sicer pa ni nič narobe, če so igralne površine namenjen vsem otrokom in mamicam,« o eni svojih izkušenj pravi Boštjan Trilar, ki si je po volitvah vzel dan za počitek, sedaj pa je s sodelavci že zavihal rokave.