Župani izvoljeni, v Kranju še volijo
Ob sedmi uri zvečer so se zaprla volišča v občinah, kjer župana volijo v drugem krogu. Glasovi so prešteti, zmagovalci znani. Razen v Kranju, kjer na dveh voliščih z okoli dva tisoč volivci v Bitnjah volitve potekajo do 22.13.
Kranj - V ostalih občinah so zmagovalci drugega kroga volitev za župane že znani. Od petih gorenjskih občin imamo zmagovalce v štirih: na Jesenicah je dosedanji župan Tomaž Tom Mencinger prejel 66,81 odstotka volilnih glasov, njegov nasprotnik Ahmed Pašić jih je dobil 33,19 odstotka. Volilna udeležba, ki je bila sicer v državi nekaj pod 43 odstotki, je bila na Jesenicah 47-odstotna. Tudi občina Škofja Loka je dobila novega »starega« župana. Z 62,52 odstotki je namreč Miha Ješe premagal protikandidata Metoda Di Batisto, ki je prejel 37,48 odstotka volilnih glasov ob sicer precej slabi volilni udeležbi 33 odstotkov. Glasovi so bili prešteti že kmalu po zaprtju volišč, poraženi Metod Di Batista pa je Mihu Ješetu čestital v njegovi volilni pisarni, kjer sta skupaj odprla penino.
Na župana sta do drugega kroga čakali tudi dve občini na robu Gorenjske, Komenda in Trzin. V obeh sta bila povsem nova kandidata za župana, saj se prejšnja nista več odločila za kandidaturo. V Komendi je s 54,21 odstotka zmagal Stanislav Poglajen, Štefan Pojbič je dobil 45,79 odstotka glasov volivk in volivcev. Volilna udeležba je bila okoli 44 odstotkov. Blizu 49 odstotkov volilnih upravičencev pa se je udeležilo volitev v občini Trzin, kjer je za las zmagal Peter Ložar (50,44 odstotka) pred Romeom Podlogarjem (49,56 odstotka).
Kot rečeno, na rezultate še čakamo v mestni občini Kranj. Tam bosta namreč dve volišči odprti do 22.13. Gre za volišči za Zgornje, Srednje in Spodnje Bitnje v tamkajšnjem gasilskem domu. Zjutraj se je namreč tik pred stavbo zgodila prometna nesreča, cesta je bila zaprta, zaprli so tudi volišči in ju ponovno odprli ob 10.13, zato je sedaj glasovanje podaljšano, na rezultate pa bo tudi treba še počakati. V drugem krogu se v občini Kranj, kjer je bila volilna udeležba sredi popoldneva najnižja v državi (na volišča je prišla komaj petina volilnih upravičencev), za županski stolček borita Boštjan Trilar in dosedanji župan Mohor Bogataj.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke

