Zaradi slabega vremena je bila poletna sezona za kranjskogorske žičničarje poslovno precej manj uspešna kot lanska, zato vso pozornost že posvečajo zimi. / Foto: Gorazd Kavčič

Pripravljajo se že na zimo

Čeprav letno sankališče in sedežnica ob koncih tedna obratujeta še vse do začetka novembra, se kranjskogorski žičničarji že pripravljajo na zimsko sezono.

Kranjska Gora – Poletna je bila s poslovnega vidika za kar 25 odstotkov slabša kot lanska, vzrok za to pa je seveda slabo vreme v poletnih mesecih. Zato žičničarji vse napore že usmerjajo v prihajajočo zimsko sezono. »Opravljamo redne remonte in če bo vse po sreči, bomo sezono začeli 28. novembra. S predprodajo vozovnic bomo začeli 15. oktobra, novost letošnje prodajne politike pa je sezonska vozovnica, ki velja tako za nas kot za smučiščem Vogel,« pojasnjuje Klavdija Gomboc z žičnic Kranjska Gora.

Po tem ko so lani za finančno pomoč v obliki kratkoročnih kreditov morali zaprositi lokalno gospodarstvo, se letos z nekoliko manj napetosti pripravljajo na prihajajočo zimo. »Z bankami smo se vendarle uspeli dogovoriti za reprogramiranje kreditov. Maksimalno smo racionalizirali stroške poslovanja, zato upamo, da pomoči lokalnega gospodarstva ne bomo potrebovali; tudi oni so namreč v letošnjem poletju iz enakih razlogov kot mi poslovali slabše kot lani.« Kot pravi Gomboceva, jih tudi stečaj Športnega centra Pohorje, ki ima 20-odstotni delež lastništva v Žičnicah Kranjska Gora, ne bi smel prizadeti.

Večjih investicij v žičniške sisteme pa zaenkrat ne načrtujejo. Zaradi intenzivnega investicijskega ciklusa med letoma 2004 in 2008, ki je Kranjski Gori zagotovil sodobne žičnice in ji tako v na­sprotju s številnimi drugimi slovenskimi smučišči, ki se že leta soočajo s popolnoma zastarelo žičniško opremo, omogoča preživetje kljub sicer slabšim okoliščinam, bankam še vedno dolgujejo osem od začetnih petnajstih milijonov kredita. A zimsko sezono vendarle pričakujejo optimistično, pravi Klavdija Gomboc. Upajo, da jim bo letos vendarle naklonjeno tudi vreme.

Optimizma so veseli tudi na kranjskogorski lokalni turistični organizaciji. »Zelo veseli smo, da so se žičničarji uspeli izkopati iz likvidnostnih težav. Prepričana sem, da bomo v prihodnje tudi od občine deležni podpore za vlaganje v žičnice. Za dodatno infrastrukturo, to je žičnica na vrh Vitranca, smučišče in razgledna točka na vrhu, bo pa potreben svež kapital,« meni direktorica LTO Kranjska Gora Mirjam Žerjav.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kamnik / torek, 22. junij 2010 / 07:00

Zapeli v Vremšakov spomin

Kamničani so ob 80-letnici rojstva znanega skladatelja Sama Vremšaka pripravili spominski koncert iz njegovega bogatega opusa.

Objavljeno na isti dan


Medvode / petek, 9. februar 2007 / 06:00

Nočni pohod na Grmado

Medvode - Kot vsako leto, je bil tudi letos ob prvi polni luni v januarju, 5. januarja, nočni pohod na Polhograjsko Grmado, ki ga organizira Planinsko društvo Blagajana iz Polhovega Gr...

Medvode / petek, 9. februar 2007 / 06:00

Na Katarini si želijo še več gostov

Katarina je dobila novo turistično brošuro, v kateri je predstavljena predvsem tamkajšnja bogata gostinska ponudba.

Medvode / petek, 9. februar 2007 / 06:00

Cepili bodo v skladu s strokovnimi smernicami

V ZD Medvode proti humanemu papiloma virusu še ne cepijo, saj čakajo na uradne strokovne smernice.

Splošno / petek, 9. februar 2007 / 06:00

Anketa: Država bi morala plačati cepljenje deklet

V tokratni anketi smo naše sogovornike povprašali, kdo bi moral kriti stroške cepljenja deklet z novim cepivom proti raku na materničnem vratu, ki je druga najpogostejša oblika raka med Slove...

Medvode / petek, 9. februar 2007 / 06:00

Nadaljevala se bo gradnja tekaškega centra

Za dokončanje izgradnje Športno rekreacijskega centra v Preski bodo potrebovali še okrog 250 tisoč evrov. Od države jih letos pričakujejo 108 tisoč, a svoj delež bo morala primakniti tudi Občina.