Tako kot pred dvema letoma tudi letos navijači že nestrpno čakajo, da bodo Anžeta Kopitarja in Stanleyjev pokal pozdravili na Gorenjskem. / Foto: Tina Dokl

Slavili smo skupaj z Anžetom Kopitarjem

Naš odličen hokejist Anže Kopitar s Hrušice je v soboto zjutraj že drugič postal prvak lige NHL, z njim pa smo se veselili tudi na Gorenjskem.

Jesenice – Hokejisti Los Angeles Kingsov, z njimi pa seveda tudi Anže Kopitar, so v soboto še drugič v treh sezonah osvojili naslov prvaka najmočnejše hokejske lige na svetu NHL. Po dveh podaljških so premagali New York Rangers s 3 : 2 ter v zmagah slavili s 4 : 1.

S Kopitarjem so se veselili tudi navijači po vsej Sloveniji in še posebno na Gorenjskem, med njimi jih je okoli šeststo zmago pričakalo v dvorani Podmežakla na Jesenicah. Prišli so tako iz sosednjih hiš kot celo iz Postojne, Logatca in od drugod.

Že ob začetku tekme so bili prepričani, da bo peta tekma tudi zadnja in da bodo še pred jutrom videli svojega junaka Anžeta Kopitarja, kako bo še drugič dvignil Stanleyjev pokal za najboljšo ekipo v severnoameriški hokejski ligi NHL.

»Kopi, Kopi, Kopi,« so nato pozdravljali svojega junaka, ki je skoraj deset tisoč kilometrov stran nasmejan držal Stanleyjev pokal, za las pa se mu je izmuznila nagrada Conn Smythe za najkoristnejšega igralca končnice. »To sploh ni pomembno, za nas je absolutno najboljši. Po številu obiskovalcev tu v dvorani, sredi noči in po petih urah tekme pa lahko vidite, koliko nam pomeni ta šport, ki ga doma žal ne moremo več gledati, a to je že druga zgodba. Zdaj je čas za ponos in veselje,« je misli mnogih v dvorani povzel navijač Jože.

Anže Kopitar se v Slovenijo predvidoma vrača v četrtek, 26. junija. Tudi letos že pripravlja dobrodelni golfski turnir, ki bo na Bledu na sporedu 27. junija, kdaj točno bomo na Gorenjskem znova videli Stanleyjev pokal, pa bo znano v naslednjih dneh.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / petek, 24. junij 2016 / 10:49

Dan državnosti v Škofji Loki

Škofja Loka – V Škofji Loki bodo dan državnosti in 25-letnico osamosvojitve obeležili v soboto, 25. junija, ob 18. uri na Mestnem trgu. Slavnostni govornik bo Branko Celar, nekdanji načeln...

Objavljeno na isti dan


Nasveti / petek, 17. maj 2013 / 00:57

Tanja odgovarja

Že dolgo čakam na neko uresničitev. Povej mi, prosim, kdaj se premaknem z mrtve točke?

Mularija / petek, 17. maj 2013 / 00:53

Saj smo punce

Dragi otroci, medtem ko še vedno čakamo na vaše prispevke na temo hišnih ljubljenčkov, naj vam na kratko predstavimo knjigo, ki bo najbolj prav prišla dekletom na prehodu iz otroš­tva v na...

Kultura / petek, 17. maj 2013 / 00:52

Z vražjo karizmo

V Galeriji Ivana Groharja so odprli razstavo fotografij Igorja Pustovrha (1961–2011). »Fasciniral me je, tako po umetniški kot človeški plati,« je dejal njegov prijatelj, umetnostni zgodovinar Boštjan...

Zanimivosti / petek, 17. maj 2013 / 00:51

Spreminjajo se samo na zunaj …

… značaj pa ostaja isti, so znova ugotavljali nekdanji sošolci letnika 1972/73 iz osnovne šole Lucijana Seljaka v Stražišču, ki so se minuli petek zbrali na 40. obletnici valete.

Razvedrilo / petek, 17. maj 2013 / 00:50

Saškina trojka z ničlo

Trideseti rojstni dan je tisti prvi, ki ga ne čakaš prav z velikim navdušenjem. Vendar, ko ga preživiš, ugotoviš, da niti ni tako hudo v primerjavi z drugimi okroglimi obletnicami, ki še pridejo.