Začenja se gradnja kanalizacije v Zalogu

Zalog – Občina Cerklje je v začetku minulega tedna zakoličila traso, s čimer se začenja gradnja kanalizacijskega sistema na odseku Zalog–Spodnji Zalog do občine Komenda. Investicija je ocenjena na 1,7 milijona evrov, to pa zajema gradnjo kanalizacijskega sistema, obnovo vodovodne infrastrukture, javno razsvetljavo in dokončno ureditev ceste. Zapor za promet ne bo, saj bo gradnja večinoma potekala preko kmetijskih zemljišč, prav zato pa so s pričetkom počakali do prve košnje, da škoda ne bo prevelika. Gradnja mora biti zgrajena do odprtja Doma starostnikov Taber, najkasneje do januarja prihodnje leto.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / sreda, 27. junij 2018 / 17:38

Tudi denar je lahko lep in pisan

V Stebriščni dvorani Mestne hiše je na ogled zanimiva razstava z naslovom Flora in favna na denarju.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 22. februar 2016 / 13:23

Obresti so rekordno nizke

Zaradi negativnega gibanja medbančnih obrestnih mer so v bankah rekordno nizke tudi obrestne mere za vpogledna sredstva na osebnih računih in depozite, še zlasti kratkoročne.

GG Plus / ponedeljek, 22. februar 2016 / 13:22

Naše informacije za Velikega brata

Starejši bralci, predvsem tisti z izkušnjo življenja v bivšem sistemu, se bodo dobro spomnili dveh krilatic iz nekdanjih časov. Obe sta v srbohrvaščini, kar še posebej poudarja njuno pristnost. Prv...

Preddvor / ponedeljek, 22. februar 2016 / 13:01

Prihodnje leto bo Valjavčevo

Prihodnje leto bo minilo 120 let od smrti slovenskega pesnika, pripovednika, jezikoslovca, prevajalca in zbiratelja ljudskega slovstva Matije Valjavca s Srednje Bele. Domačini mu želijo v jubilejnem l...

Cerklje na Gorenjskem / ponedeljek, 22. februar 2016 / 12:46

Dom Taber poln, iščejo še direktorja

Dom Taber v Šmartnem pri Cerkljah je po štirih mesecih obratovanja poln. Popolna je tudi kadrovska zasedba, manjka le še direktor, za katerega so pred kratkim objavili že tretji razpis.

GG Plus / ponedeljek, 22. februar 2016 / 12:45

Zasvojen z bencinskimi hlapi

Kljub temu da v Sloveniji sploh nima možnosti za trening, se naš najboljši avtokrosist Marcel Grgič uspešno kosa s konkurenco na najvišji evropski ravni.