Rokometašice Nakla Peka Tržič (v modrih dresih) so na zadnji domači tekmi slavile pomembno zmago. / Foto: Gorazd Kavčič

Še bodo igrale med elito

Rokometašicam ekipe Naklo Peko Tržič je na zadnji domači tekmi sezone uspelo visoko premagati nasprotnice s Ptuja ter si zagotoviti obstanek v prvi ligi.

Strahinj – Okoli dvesto zvestih navijačev rokometašev se je minuli petek zbralo v dvorani v Strahinju, kjer so še zadnjič v tej sezoni spodbujali domača dekleta ekipe Naklo Peko Tržič. Vsi skupaj so se zavedali, da je tekma lahko odločilna za obstanek ali izpad iz prve lige, čeprav sistem tekmovanja in število ekip v novi sezoni še nista določena. Toda dekleta so vzela usodo v svoje roke in ter z borbeno igro tekmice iz ekipe Tenzor DP Logik Ptuj ugnala kar s 43 : 23 (15 : 7).

»Današnja tekma je bila zadnja potrditev, da ostajamo v prvi ligi. Igrati s Ptujčankami je bil za nas izziv, saj je bil v tej sezoni izkupiček proti njim en poraz in dve neodločeni tekmi. Z današnjo zmago smo se jim oddolžile za vse tri tekme nazaj. Lahko povem, da smo že pred tekmo verjele, da smo sposobne zmagati, in sedaj smo zelo zadovoljne. V zadnjem času je vsa ekipa v takem poletu, da nas nič ne more ustaviti, in to smo tudi dokazale,« je povedala ena najizkušenejših igralk, pa vendar komaj 20-letna Nina Ražem, ki upa, da bodo takšno razpoloženje ohranile tudi v bodoče.

»Res smo v sezono startale precej slabo, po rednem delu smo imele le eno točko. Po tem se je bilo težko motivirati, saj so dekleta večinoma res zelo mlade. Toda vzdušje je bilo iz tekme v tekmo boljše, soigralke so bile res imenitne, predane rokometu, zato nam je tudi uspelo,« je še dodala Nina, ki jo tako kot druga dekleta do konca sezone čaka še tekma v gosteh pri Ajdovščini. »Čaka nas še ena težka tekma, ker pa zmage za obstanek v ligi ne potrebujemo več, bomo šle neobremenjeno in še enkrat skušale dokazati, da smo dobra ekipa,« je še povedala zgovorna Nina, ki so jo dekleta izbrale za svojo medijsko predstavnico.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / torek, 22. junij 2010 / 07:00

Na hišnem sejmu predstavili novosti

Korotan je v nedeljo na hišnem sejmu predstavil dve novosti iz Claasovega prodajnega programa.

Objavljeno na isti dan


Žirovnica / torek, 30. november 2010 / 07:00

Pestro ob občinskem prazniku

Žirovnica - Ta teden se bo v občini Žirovnica zvrstilo več prireditev v počastitev občinskega praznika, ki ga praznujejo 3. decembra, v spomin na rojstvo največjega slovenskega p...

Prosti čas / torek, 30. november 2010 / 07:00

Sneg pobelil dolino

V Kranjski Gori je zapadlo več kot pol metra snega, trenutna povprečna višina snežne odeje na Kredarici pa je 230 centimetrov. Ponekod so že urejene proge za tek na smučeh.

Zanimivosti / torek, 30. november 2010 / 07:00

Z belimi pentljami proti nasilju nad ženskami

Kranj - Vsako leto med 25. novembrom in 10. decembrom potekajo mednarodni dnevi boja proti nasilju nad ženskami. Različnim akcijam se pridružujejo tudi v Varni hiši Gorenjske, je...

Bled / torek, 30. november 2010 / 07:00

Jezero vse bolj onesnaženo

Nevarne cianobakterije, ki se zaradi velike količine hranil v vodi vse bolj množijo v Blejskem jezeru, bi lahko ogrozile zdravje kopalcev.

Kultura / torek, 30. november 2010 / 07:00

Šenčurski Cubis, mediteranski pomol

V četrtek je akademski slikar Klavdij Tutta svoja likovna dela predstavil v novo odprtem razstavnem prostoru v Centru Cubis v Šenčurju.