Predsednik OO Nove Slovenije Kamnik Matej Tonin s kandidati stranke za kamniškega župana: Matejem Slaparjem, Janezom Riflom, Nino Mavrin in Damjanom Hančičem

Predstavili štiri kandidate

V občinskem odboru Nove Slovenije Kamnik so se odločili za inovativen način izbire županskega kandidata. Predlagali so štiri kandidate, kdo bo zares kandidiral za župana, pa bodo do julija z glasovanjem odločili občani in člani stranke.

Kamnik – »V NSi Kamnik smo se odločili za inovativen pristop k županskim volitvam, saj smo na zadnjih dveh volitvah spoznali, da svežina in mladost prinašata dodatne točke in da je bila v preteklosti to naša konkurenčna prednost. Kamniku spet želimo ponuditi neko svežino, zato ne stavimo le na enega županskega kandidata, ampak poskušamo uveljaviti pristop, kakršen je poznan pri ameriških primarnih volitvah, kjer stranka svojim članom omogoči, da sami izberejo kandidata,« je povedal predsednik OO NSi Kamnik Matej Tonin in predstavil štiri kandidate.

Za uradnega kandidata NSI na jesenskih volitvah za župane se bodo potegovali štirje kandidati, večinoma vsi že z dolgoletnimi izkušnjami v lokalni politiki: zdravnik Janez Rifel, ekonomist, občinski svetnik in aktiven član društev v Mekinjah Matej Slapar, doktor zgodovine, nekdanji svetnik in nekdanji novinar občinskega spletnega portala Damjan Hančič ter svetnica in podjetnica Nina Mavrin. Končna izbira bo padla v začetku julija, in sicer na dva načina. Za najbolj primernega kandidata bodo na spletni strani občinskega odbora stranke lahko glasovali vsi občani, vseh 180 članov OO NSI Kamnik pa bo izvedlo interne volitve. Tisti, ki bo dosegel najboljši rezultat, bo strankin kandidat, preostali trije pa ga bodo podprli in kandidirali za občinske svetnike.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / sobota, 10. maj 2008 / 07:00

Tudi oko nas lahko prevara

V osnovni šoli F. S. Finžgarja Lesce so pripravili zanimivo in poučno predstavitev optičnih prevar.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / sreda, 1. oktober 2008 / 07:00

Nihanje tečajev

Delniški tečaji na Ljubljanski borzi so minuli teden precej nihali.

Vodice / sreda, 1. oktober 2008 / 07:00

Prenovljena cesta Koseze-Šinkov Turn

V sklopu praznovanja občinskega praznika so v občini Vodice slavnostno odprli prenovljeni odsek ceste od Kosez do Šinkovega Turna.

Šport / sreda, 1. oktober 2008 / 07:00

Najbolj si želijo nove dvorane

Za atleti kranjskega Triglava je še ena uspešna sezona, saj so na državnih prvenstvih in pokalu Slovenije osvojili kar 49 medalj.

Gorje / sreda, 1. oktober 2008 / 07:00

Onemogočal naj bi normalno delo

Svetnika Alojza Poklukarja so razrešili članstva v vseh odborih in komisiji občinskega sveta v Gorjah, ker naj bi onemogočal normalno delo.

Kultura / sreda, 1. oktober 2008 / 07:00

Pretresljiva čustvena praznina

V soboto so v Prešernovem gledališču premierno uprizorili Ibsenovo dramo Hedda Gabler. Odlična adaptacija besedila, ki je po več kot sto letih še vedno aktualno.