Barbara Boh in Iztok Altbauer (Skupnost slovenskih naravnih zdravilišč)

Indonezijski Pendopo

Tradicionalni indonezijski nadstrešek, ki ga lahko sedaj občudujete tudi pri nas. S podelitvijo priznanj najboljšim pa se je pred nekaj dnevi na Bledu zaključil šesti izbor za naj velnes 2013/14.

Sodelovalo je štirinajst centrov, tokrat pa so jih ocenjevali izključno obiskovalci. V uredništvu Dobro jutro, Slovenija se je v času glasovanja nabralo skoraj petnajst tisoč glasov. Sodelujoče centre so razvrstili v tri kategorije: turizem - veliki in turizem - mali ter rezidenti. Vendar med njimi prav gorenjskih velnesov nismo zasledili, razen tistih, ki spadajo pod blagovno znamko Sava Hotels & Resorts. Največ glasov so letos obiskovalci namenili Orhidelii iz Term Olimia, Wellnessu Vodnega mesta Atlantis ter Vitariumu Spa&Clinique iz Šmarjeških Toplic.

Glavni namen izbora je, da širša javnost dobi čim več informacij in podatkov o velnesu in o zdravem načinu življenja na splošno, ter seveda o konkretni ponudbi slovenskih velneških centrov. »Hkrati pa se z izborom spodbuja zdrava konkurenčnost med centri in s tem dviguje kakovost storitev v njih,« o čemer je na izboru, ki je potekal v Wellness centru Živa hotela Golf na Bledu, spremljal pa ga je simpatičen glasbeno-plesni program, spregovorila tudi Barbara Boh, hči radijca Francija Potočnika, ki nadaljuje očetovo delo in je izbor najboljšega velnesa kot najmlajši produkt v tej družini izborov njeno delo.

Prejšnji teden pa so v Arboretumu Volčji Potok slavnostno odprli novo pridobitev: tradicionalen indonezijski nadstrešek iz tika, prvi takšne vrste v Evropi. Znan je tudi pod imenom Pendopo. Postavljen je bil kot simbol prijateljskih odnosov med Indonezijo in Slovenijo.

Velik odprt prostor, pokrit s streho in podprt s stebri, brez sten ali pregrad se običajno stika z glavno hišo in v indonezijski kulturi tovrstna velikost govori o kar bogati družini. Namenjen je druženju, sprejemanju gostov, služi kot sprejemnica in kot dnevni prostor.

Na odprtju so bili prisotni tudi številni predstavniki Indonezije. Poleg pozdravnega govora sultanovega brata iz Džakarte Yudaningrata; indonezijskega ambasadorja za Avstrijo in Slovenijo Rachmata Budimana je prisotne nagovoril tudi slovenski minister za kulturo Uroš Grilc. Odprtje paviljona pa v nadaljevanju predstavlja tudi okvir za vrsto zanimivih dogodkov z indonezijskim pridihom.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / sreda, 22. junij 2011 / 07:00

Resnice in zmote o celulitu

Kreme z lipolitiki ne prodrejo dovolj globoko niti ne dosežejo zadostne koncentracije v podkožju. Zato so še najbolj uspešne za polnjenje žepov proizvajalcev.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / nedelja, 22. november 2015 / 13:43

Nov resničnostni šov Bilo je nekoč

Na Planet TV bodo spomladi predvajali nov resničnostni šov Bilo je nekoč, ki bo postavljen v daljno preteklost, tekmovalci pa se bodo borili za 50.000 evrov.

Razvedrilo / nedelja, 22. november 2015 / 13:40

Piratsko-čarodejski spektakel

Večletno uspešno sodelovanje med Kulturnim domom Gorica in agencijo PijaR se nadaljuje. V zadnjih letih se je tako tamkajšnjim zamejskim Slovencem predstavila že vrsta slovenskih gledaliških ustvar...

Gorenja vas-Poljane / nedelja, 22. november 2015 / 10:27

Skrb za svojca v domačem okolju

Gorenja vas, Železniki – Center slepih, slabovidnih in starejših Škofja Loka v sodelovanju z občinama Gorenja vas - Poljane in Železniki organizira dve delavnici pod naslovom kako skrbeti za nepokr...

Gospodarstvo / nedelja, 22. november 2015 / 10:26

Na sodišču prva tožba zaradi posojila v frankih

Kranj – V ponedeljek se bo na mariborskem okrožnem sodišču začela prva sodna obravnava v tožbi enega od kreditojemalcev posojil v švicarskih frankih, in sicer zoper Novo Kreditno banko Maribor, so...

Zanimivosti / nedelja, 22. november 2015 / 10:25

Dobimo se deset čez pet

Skupina devetih učencev, ki so v radovljiško osnovno šolo letos prišli iz Makedonije, Rusije, Bosne in Hercegovine ter Kosova, se je prejšnji teden intenzivno učila slovensko. Navdušeni nad življenjem...