Predor pod Stenom je prebit, delavci so skozi luknjo prišli s šopkom rož za botro projekta. / Foto: Tina Dokl

Prebili so predor pod Stenom

V petek so pod Stenom prebili 660 metrov dolg predor na trasi poljanske obvoznice in dogodku tudi nazdravili.

Škofja Loka – Prvomajske praznike so v preteklosti praznovali z delovnimi zmagami in odprtji pomembnih objektov. Tudi preboj predora pod Stenom na trasi poljanske obvoznice je nekakšna delovna zmaga, a po besedah škofjeloškega župana Miha Ješeta šele etapni cilj. Končni bo odprtje celotne poljanske obvoznice, ki jo v Škofji Loki nestrpno čakajo od leta 1979. Gradnja obvoznice se je najbolj zapletla zadnja leta ravno v predoru, ki ga je leta 2010 začelo graditi ajdovsko Primorje, po stečaju pa je država z razpisom iskala novega izvajalca, kar se je večkrat izjalovilo. Tik pred koncem minulega leta so slednjič izbrali Gorenjsko gradbeno družbo, ki je januarja skupaj s češkim partnerjem OHL ŽS in Iskro Sistemi začelo graditi ta najzahtevnejši del obvoznice.

Poljanska obvoznica, 43 milijonov evrov vreden projekt s 27 milijoni evropskih evrov, zajema gradnjo štirih kilometrov ceste, 660 metrov predora, sedmih mostov, dveh podvozov in dveh podhodov, petih opornih konstrukcij, regulacijo vodotoka in protihrupnih ukrepov. Zadnji rok za dograditev je poletje 2015. Na preboj je v petek opoldne v predoru čakala velika skupina ljudi, med katerimi so bili poleg škofjeloškega župana Miha Ješeta tudi češki veleposlanik Peter Voznyca, predstavniki investitorja, Direkcije RS za ceste, ministrstva za infrastrukturo in prostor in izvajalcev. Po napetem pričakovanju je gradbeni stroj z nasprotne strani prebil še zadnje metre in skozi luknjo so prišli gradbeni delavci s šopkom rož za botro projekta Ireno Zore Willenpart z direkcije.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / sreda, 23. junij 2010 / 07:00

Zmaga ponovno domžalskim šahistom

Komenda - Šahisti društev upokojencev s cele Gorenjske so se pomerili na ekipnem pokrajinskem turnirju, ki so ga organizirali člani Društva upokojencev Komenda. V sejni sobi Glav...

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / sreda, 20. februar 2008 / 07:00

Podvojili komunalni prispevek

Škofjeloški občinski svetniki so v prvem branju ob številnih vprašanjih in pomislekih potrdili merila za odmerjanje komunalnega prispevka.

Škofja Loka / sreda, 20. februar 2008 / 07:00

Zadnji pri novorojenčkih, prvi pri vrtcih

Škofja Loka - Med vprašanji in pobudami svetnikov, ki jih vsakokrat uvrstijo na začetek zasedanja občinskega sveta, je Anton Peršin (SDS) predlagal, naj v Škofji Loki prvi...

Zanimivosti / sreda, 20. februar 2008 / 07:00

Slike na ledu

Učenci osnovne šole iz Preddvora so s slikami na ledu sodelovali na istoimenski prireditvi na avstrijskem jezeru Weissensee.

Zanimivosti / sreda, 20. februar 2008 / 07:00

Bogatejša ponudba v Jalnovi hiši

Rodine - Pred kratkim so v Jalnovi hiši na Rodinah ponudbo obogatili z muzejsko vitrino, v kateri so na ogled kopije predmetov iz dva tisoč let stare rimskodobne kmetije, ki so j...

Gospodarstvo / sreda, 20. februar 2008 / 07:00

V IBI-ju zamenjali direktorja

Novi nadzorniki kranjskega IBI-ja niso želeli sodelovati z dosedanjim direktorjem Matjažem Božičem.