
Veselo v veliko noč
Kajmak iz Novega Sada s tartufi in drobnjakom? Mogoče se sliši malce perverzno, vendar Alenka Bole Vrabec ve, kako se streže predvelikonočnim okusom in z omenjenim namazom je v četrtek spet počastila želodčke uslužbencev Gorenjskega glasa. Seveda na svoj, a izjemno okusen način.
Posebnemu kajmaku sta družbo delali še dve izjemno okusni solati: ribja z lososom, rakci, školjkami, motovilcem in kuskusom ter ligurska solata. Kuhana teletina po sardinsko z različnimi omakami je ravno tako našla svoje privržence, zelo hitro pa je pošla tudi sladica, tiramisu, ki ga je ljubiteljica dobre kulinarike in prava ustvarjalka na tem področju Alenka Bole Vrabec seveda naredila malce po svoje. Uporabila je namreč skuto namesto mascarponeja. Svežine okusom ni manjkalo.
Alenka nas na Gorenjskem glasu vsako leto razveseli z okušanjem kulinaričnih kreacij tik pred veliko nočjo, šunki in potici pa se pri naši pogostitvi izogne, ker ju je tako ali tako za veliko noč na domačih mizah dovolj.
Ljubljana pa je pred nedavnim gostila dva zanimiva dogodka: prestižni mednarodni plesni turnir Ljubljana Open 2014 v standardnih in latinsko ameriških plesih in predstavitev skupnega dela avstrijske kovnice Münze Österreich in škofjeloškega umetnika Domna Slane – zlatnike iz zbirke Na sledi divjim živalim, ki jih odlikuje vrhunska izdelava, katerim je umetnik z unikatnimi jeklenimi noži, narejenimi po vzoru japonskih katan, vtisnil še dodaten pečat.
Te dni mnogi že delajo načrte za poletne počitnice in vedno več je takih, ki jih bolj kot leženje na plaži zanima raziskovanje zanimivih krajev in njihovega tako zgodovinskega kot sedanjega utripa. Za takšne počitnice nam ni treba daleč, kajti tudi v Evropi je mogoče videti veliko znamenitosti. Tako je med popotniki najbolj priljubljena Španija, takoj za njo pa Nemčija, kjer so lani prvič zabeležili nad sedemdeset milijonov nočitev tujih gostov. Kot pravi Maja Horvat, vodja predstavništva Nemške turistične organizacije pri nas, to ni naključje, saj ima Nemčija ogromno kulturnih zanimivosti, med njimi kar 38 spomenikov Unescove kulturne in naravne dediščine. Nemška veleposlanica v Sloveniji Anna Elisabeth Prinz je prepričana, da bi marsikaj od tega zanimalo tudi Slovence, ki sicer v Nemčiji največkrat prespimo kot poslovni gostje, tja pa radi hodimo tudi na izlete, koncerte in druge prireditve.