Za hlod gorskega javorja 10.525 evrov

Lastniki gozdov so tudi letos prodajali vrednejši les na dražbi v Slovenj Gradcu.

Kranj – Društvo lastnikov gozdov Mislinjske doline in Zveza lastnikov gozdov Slovenije sta tudi letos pripravila v Slovenj Gradcu dražbo vrednejšega lesa, na kateri je 239 lastnikov gozdov (med njimi tudi nekaj s širšega gorenjskega območja) ponujalo 1102 hloda v skupni izmeri 1170 kubičnih me­trov. V ponudbi so bili hlodi 23 drevesnih vrst, med njimi prvič tudi čremsa in gledičija. Štiriindvajset kupcev, od tega osem iz Slovenije, devet iz Avstrije, štirje iz Nemčije ter po eden s Hrvaške, Portugalske in iz Švice, je oddalo 3442 ponudb, pri tem pa za 131 hlodov ni bilo nobene ponudbe. Najbolj zadovoljen je z dražbe odhajal lastnik gorskega javorja rebraša iz okolice Iga, saj je izdelovalec glasbil z otoka Madeira za njegov hlod odštel 10.565 evrov. Najvrednejši hlod oreha je dosegel ceno 2531 evrov, hlod smreke pa 2582 evrov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Mladinci so gorenjski prvaki

S pred kratkim končano nogometno sezono so na Velesovem zelo zadovoljni.

Objavljeno na isti dan


Kronika / / 07:00

Požar zanetila elektrika

V Špitaliču je zgorelo gospodarsko poslopje, stanovanjsko hišo pa je gasilcem uspelo še pravočasno zaščititi.

Gospodarstvo / / 07:00

Dokapitalizacija Skimarja spet odložena

Na skupščini Skimarja so imenovali le tri nove nadzornike, med katerimi pa ni Pavla Ruparja.

Zanimivosti / / 07:00

"Strelske vaje" na Gradišču

Bašelj - Naše planine in gore obiskujejo ljudje, ki nimajo s sabo le nahrbtnika, pohodnih palic in drugih planinskih pripomočkov, ampak očitno tudi orožje. Le kdo je na Gradišču...

Tržič / / 07:00

Rupar želi spet med poslance

Nekdanji tržiški župan in poslanec državnega zbora Pavel Rupar je zadovoljen, da so ga izvolili v izvršilni odbor SDS. Napoveduje, da bo spet kandidiral za poslanca.

Kranj / / 07:00

Referendum za Tenetiše bo

"Ali ste za to, da se na območju sedanje deponije Tenetiše v skladu s predpisi EU zgradi sodoben regijski center za ravnanje z odpadki?" bo vprašanje za občane kranjske občine v nedeljo, 11. novembra.