V lesarstvu je veliko možnosti
V srednji šoli za lesarstvo Šolskega centra Škofja Loka so v sklopu informativnih dnevov minuli petek odprli tudi novo demonstracijsko učilnico.
Škofja Loka – V okolici srednjih šol in fakultet je bilo minuli konec tedna še posebno živahno, saj so vrata odprli prihodnjim dijakom in študentom. Tako je bilo tudi na srednji šoli za lesarstvo v Škofji Loki, kjer je predstavitvi njihovih programov že dopoldne prisluhnilo okrog trideset učencev, mnogi so prišli v spremstvu staršev. Predstavili so jim tudi svojo novo pridobitev, demonstracijsko učilnico, v kateri bodo dijaki spoznavali najsodobnejše trende pri izdelavi okovja za pohištvo.
Učilnico so po besedah ravnatelja Milana Štigla opremili s pomočjo podjetja iz Komende in njihovih partnerjev. Oprema učilnice, v kateri bodo dijaki s pomočjo računalnika načrtovali in oblikovali program za izdelavo pohištva z najsodobnejšim okovjem, je bila vredna okrog deset tisoč evrov. Vse okovje si bodo namreč lahko ogledali tudi na pohištvu, ki so ga namestili v učilnici. Po ravnateljevih besedah so sicer v zadnjem času v posodobitev strojne opreme na šoli vložili že sto tisoč evrov, od tega velik del predstavljajo evropska sredstva, ki so jih pridobili v okviru izgradnje Medpodjetniškega izobraževalnega centra. »Tako smo zadostili sodobnim smernicam na tem področju in dijaki lahko pri nas dobijo znanje za današnji čas.« Ob tem je poudaril, da lesarstvo ponuja ogromno možnosti, saj že dolgo ni več povezano zgolj z masovno proizvodnjo. »Danes se je treba osredotočiti na posamezen segment in biti v tem najboljši. Za take izdelke se kljub krizi vedno najde kupce,« je prepričan Štigl, njegove besede pa je s svojim primerom na informativnem dnevu podkrepil njihov nekdanji učenec, ki ima zdaj svoje podjetje in se ukvarja z modelnim mizarstvom. Učencem je predstavil svoj odnos do lesa in dela z njim. Ali so jim poklici v lesarstvu res pisani na kožo, pa so učenci lahko preizkusili tudi sami, saj so si lahko izdelali lesen podstavek za pisala. »Najprej so spoznali računalniški program, s pomočjo katerega so potem naredili izdelek in ga odnesli s sabo domov,« je razložila učiteljica na lesarski šoli Barbara Oman.