![](/images/20140213/140219922-AR_1.jpg?Size=main_picture&ImageVersion=online_l1)
Po informacije iz prve roke
V Klubu študentov Kranj so tudi letos pripravili neformalni informativni dan Študenti dijakom, ki ga je obiskalo med šeststo in sedemsto dijakov.
Kateri profesor je najbolj zahteven? So predavanja obvezna? Kje parkirati? Kam se hodi jest? To je le nekaj vprašanj, na katera so lahko prihodnji »bruci« poiskali odgovore na neformalnem informativnem dnevu. Na Gimnaziji Franceta Prešerna Kranj je prvo februarsko soboto okrog sedemdeset študentov skoraj sedemsto dijakom predstavilo 35 študijskih programov, pa tudi študij v tujini.
»Dijaki so najpogosteje zastavljali splošna vprašanja o omejitvah, zahtevnosti študija, študijski literaturi, količini prostega časa in koliko časa bodo preživeli na fakulteti,« je najpogostejša vprašanja dijakov strnila Lucija Jazbec iz Kluba študentov Kranj. Poleg tega, je dodala, so bila pogosta tudi vprašanja o sistemu študija oziroma količini predavanj, vaj in seminarjev ter ocenjevanju. »Prav tako jih je zanimalo, ali se bolj splača vsak dan voziti ali bivati v kraju študija.« Najbolj obiskane so bile predstavitve Fakultete za šport, Biotehniške fakultete in Ekonomske fakultete, pa tudi Filozofske fakultete, Zdravstvene fakultete, Fakultete za družbene vede in Pedagoške fakultete, je še dodala Lucija Jazbec, ki je dijakom predstavila program mikrobiologije na Biotehniški fakulteti. »Zanimivo, da nama je s kolegico, ki je predstavila smer živilstva in prehrane, prisluhnilo kar 35 dijakov, kar se mi zdi veliko za fakulteto, ki ni družboslovna.« Zanimivo se ji je zdelo, da so jo spraševali predvsem o omejitvah pri vpisu, čeprav je te podatke mogoče najlažje dobiti, pogrešala pa je recimo vprašanja v zvezi s študijsko literaturo in kje jo dobiti. Prepričana je še, da je tako velik obisk tudi posledica vse večjega zavedanja med mladimi, da so poklici s področja naravoslovja tisti, v katerih bo najlažje dobiti zaposlitev. Kljub temu je Neža Ilovar, ki je predstavila program Ekonomske fakultete in študij v tujini, poudarila, da to ne bi smelo biti najpomembnejše merilo pri izbiri študija. »Če nekaj zelo rad delaš, se bo našla tudi služba zate.«