Občina ima vrsto odprtih tožb
Kranjska občina ima vrsto odprtih tožb, kot so potrdili, pa ne sodelujejo več z odvetnikom Kristijanom Gnilškom.
Kranj – Kranjska občina oziroma njeni pravniki in odvetniki imajo na sodišču kar precej odprtih zadev. Ker je svetnik Andrej Šušteršič zahteval pojasnilo, za kakšne tožbe gre, so pred januarsko sejo na občini pripravili seznam. Iz njega je razvidno, da za najvišji tožbeni znesek, nekaj več kot 463 tisoč evrov s pripadajočimi obrestmi, MO Kranj in Občina Šenčur tožita občino Medvode, saj je ta enostransko izstopila iz projekta Gorki. Znano je, da je občina Medvode sredi marca 2011 z izgovorom, da čistilna naprava v Smledniku ne bi dobila evropskih sredstev, odstopila od projekta Gorki.
Sicer pa ima MO Kranj za nekaj manj kot milijon evrov odprtih tožbenih zahtevkov, tožb zoper njo pa je kar za 5,5 milijona evrov. Najvišja med tožbami je tožba NLB, in sicer za 2,84 milijona evrov. Gre za obveznosti do Vegrada pri obnovi gradu Khislstein. Že na sojenju je bil tožbeni zahtevek znižan na 1,98 milijona evrov, na kranjskem okrožnem sodišču pa so decembra lani razsodili, da mora MO Kranj plačati tristo tisoč evrov. Sodba ni pravnomočna, občina se je pritožila, kot je povedala vodja splošne službe pri kranjski občini Tatjana Hudobivnik, pa mislijo, da bodo s pritožbo tudi uspeli. Znana je tožba Dimnikarstva Dovrtel, občino pa med drugimi tožijo tudi Vitomir Gros in dediči po Mariji Majdič in Demetru Majdiču, kar 124 tisoč evrov pa od občine zahteva nesojena direktorica Prešernovega gledališča Kranj Ivana Djilas.
Na občini so tudi potrdili, da odvetnik Kristijan Gnilšek ni več pooblaščeni odvetnik Mestne občine Kranj. »Odvetnik Gnilšek je celotno advokaturo prenesel na odvetnico, zato nima več pogojev za sodelovanje z nami. Pogodba z odvetnico je ostala enaka, kot je bila prej z Gnilškom,« je pojasnila Hudobivnikova.