Tomaža Plevela je poleg številnih kmetov in krajanov prišel podpret tudi župan Franc Čebulj, zaradi zaprtja dovozne poti pa so posredovali tudi policisti.

Zaposleni preprečili rušenje

Tomažu Plevelu, lastniku podjetja Agropromet, ki bi v torek moral porušiti svoje skladišče, so s traktorji in tovornjaki na pomoč priskočili kmetje in krajani. Obisk inšpektorice so znova pričakovali včeraj.

Cerklje – V torek, na dan, ko je Tomaž Plevel od Inšpektorata za promet, energetiko in prostor prejel zadnji rok za porušenje objekta, ki ga uporablja kot skladišče v svojem podjetju Agropromet, do legalne faze, se je na robu Cerkelj že zgodaj zjutraj zbralo na desetine ljudi – zaposlenih, kmetov in krajanov. Ob 8. uri je na dovoz zapeljal tudi službeni avto z dvema inšpektorjema, za njim pa stroji, ki so se namenili rušiti objekt. A do njega niso prišli, saj so kmetje s tovornjaki in traktorji dostop zaprli, na težavo pa jasno opozorili tudi z nekaj transparenti, na katerih je pisalo tudi: Uničujete ljudi, ki so še pripravljeni garati za dobro naše domovine! Spomnimo – za gradnjo t. i. koritastih silosov, treh ločenih objektov, je Plevelu pred desetimi leti zadoščala le lokacijska informacija, s spremembo zakonodaje pa je objekt postal črna grad­nja. Lastnik je objekte sicer nekoliko povečal in povezal z eno streho, a s sprejetjem Občinskega prostorskega načrta (OPN), ki je tik pred vrati, bi objekt postal legalen.

Ker se je prisilna izvršba v torek zjutraj tako nepričakovano zapletla in ker so traktorji zaprli tudi dostop in s tem onemogočili odhod inšpektorici Barbari Mikuž, je slednja na pomoč poklicala policiste. »Danes so nas prišli podpret številni krajani in kmetje, ki imajo podobne težave kot mi. Nočemo podirati, radi bi le opozorili na težave in radi bi delali in se razvijali. Ni pošteno, da se to dogaja,« je bil razočaran Tomaž Plevel, ki je dan pred rokom že porušil nekatere sporne dele objekta in tako – po njegovem prepričanju – že prišel do legalnega stanja. Zbranim se je pridružil tudi župan Franc Čebulj. »Občina rušitve ne more preprečiti, čeprav sem v zadnjih dneh osebno poslal dva dopisa, da smo tik pred prejetjem OPN, ki bi objekt legaliziral, in da bi bilo živ­ljenjsko na to počakati. Mi je pa na nek način všeč, da so se danes tu zbrali vsi ti ljudje, ki opozarjajo, da se delovnega človeka ne more zavirati na tak način,« je dejal.

Kot je predvčerajšnjim povedal Tomaž Plevel, so po vnovičnem pogovoru z inšpektorico, ki je v torek prizorišče zapustila ob pomoči policije, porušili še eno domnevno sporno steno, tako da naj bi bil objekt zdaj legalen. Obisk inšpektorice, ki bo to potrdila ali ovrgla, so pričakovali že včeraj.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / torek, 27. junij 2017 / 06:00

Loški glas, št. 6

Loški glas, 27. junij 2017, št. 6

Objavljeno na isti dan


GG Plus / sreda, 11. maj 2011 / 07:00

Prstomet, boj za milimetre

Verjetno vas je malo med bralci, ki bi kdaj slišali za igro oziroma šport, ki se imenuje prstomet.

GG Plus / sreda, 11. maj 2011 / 07:00

Novinci med gorskimi kolesi

Morda ste jih že opazili. Če ste jih, potem ste se verjetno začudili ali celo ustrašili. Na prvi pogled so povečana gorska kolesa ali močno odebeljena kolesa za treking.

GG Plus / sreda, 11. maj 2011 / 07:00

Prvič bo šla na tekmo

Znani in šport: Monika Tavčar, radijski glas in voditeljica številnih prireditev, je presenetila številne in se pred štirimi leti začela ukvarjati s športom. Za rekreacijo hodi v fitnes in teče.

Zanimivosti / sreda, 11. maj 2011 / 07:00

Folklorna skupina Društva upokojencev Naklo praznuje

Naklo - Folklorna skupina Društva upokojencev Naklo praznuje petnajstletnico delovanja. Ta petek ob 18. uri bodo v prostorih Doma Janeza Filipiča v Naklem odprli razstavo, na kat...

Zanimivosti / sreda, 11. maj 2011 / 07:00

Tekmovali slepi in slabovidni šahisti

Okroglo - Pred prazniki je v domu oddiha Zveze društev slepih in slabovidnih Slovenije na Okroglem pri Kranju potekalo odprto posamično državno prvenstvo slepih in slabovidnih v...