Sprejeli rebalans proračuna

Škofja Loka – Na septembrski seji občinskega sveta v Škofji Loki so sprejeli prvi rebalans letošnjega proračuna, ki je po besedah občinske finančnice Špele Justin potreben tudi zaradi časovnega zamika pri izvajanju nekaterih večjih projektov. V proračunu je vse podrejeno ključnemu, tudi evropsko podprtemu projektu Urejanje porečja Sore.

Svetniki so potrdili tri predlagana dopolnila, in sicer povišanje kapitalskega deleža občine v Kinu Sora za 60 tisoč evrov, s čimer bo lahko kino kupil nov digitalni projektor. Povečali bodo tudi sredstva za obnovo Loškega gradu, ki bo dobil denar tudi iz evropskega sklada za regionalni razvoj. Rdečemu križu in Karitas so namenili 15 tisoč evrov za obnovo hiše družine Kožuh v Breznici pod Lubnikom. Zavrnili pa so dopolnili Tomaža Paulusa, ki je predlagal, naj občina zagotovi denar za projektno dokumentacijo za širitev športnega igrišča v Gorajtah in naj denar za monografijo Petra Pokorna Svetloba in čas premesti s proračunske postavke za Škofjeloški pasijon na postavko za publicistično dejavnost. Monografija, pravi Paulus, ni namenjena izključno pasijonu, zato po njegovem ni prav, da bremeni to proračunsko postavko. Glede igrišča v Goraj­tah je dobil županov odgovor, da morajo zanj najprej sprejeti občinski prostorski načrt, glede pasijonske postavke pa, da za prihodnje leto načrtujejo izdajo še ene monografije, namenjene zgolj Škofjeloškemu pasijonu.

Na dnevnem redu septembrske seje je bila tudi potrditev investicijskega programa za projekt Oskrba s pitno vodo na območju občine Škofja Loka. Svetnice in svetniki so ga potrdili, ob tem pa pripomnili, da bi ga bilo treba sprejeti pred podpisom pogodbe z izvajalci.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / sreda, 14. maj 2008 / 07:00

Več, kot je videti na prvi pogled

Honda s popolnoma novim accordom napoveduje pohod na evropske trge.

Objavljeno na isti dan


Bled / / 15:50

Letos spet rekordna sezona

Število nočitev se je na Bledu letos povečalo za več kot deset odstotkov, čeprav so že o lanski turistični sezoni govorili v presežkih.

Rekreacija / / 15:24

Hodil po Iranu

Ladislav Vidmar nadaljuje z »etapno« hojo proti vzhodu. Letos je v 32 dneh prehodil 1550 kilometrov, do Mashhada v Iranu. Cilj je Lhasa v Tibetu. Do tam ima še od tri do štiri tisoč kilometrov.

Razvedrilo / / 15:23

Spopad improvizatorjev

V Prešernovem gledališču v Kranju je potekala prireditev Spopad generacij, dvodnevni turnir gledališke improvizacije, na katerem ni manjkalo smeha, zmagala pa je ekipa z imenom Mladi in Gaja.

Kranj / / 15:21

Poprijele so za metle in krpe

Goodyearove prostovoljke rade pomagajo, pred kratkim pa so na pomoč priskočile v Centru Korak in Varstveno-delovnem centru v Kranju.

Gorenjska / / 15:20

Originalni klin iz jubilejne Zajede

Šestnajstega oktobra je minilo petdeset let, odkar je bila Zajeda v ostenju Dolške škrbine nad Zgornjimi Ravnmi prvič preplezana.