Pljusk vode iz kozarca

Po telefonskem pogovoru 2. avgusta 2013 vam pošiljam opis dogodka, ki sva ga doživela prav ta dan v dopoldanskih urah pred bifejem (zunaj) pred Merkurjem in Tušem v Škofji Loki. Šla sem v trgovino, mož pa me je počakal v avtu pred trgovino na parkirišču. Bilo mu je vroče, pa še slabo se je počutil, je bolnik, zato je sklenil, da se presede iz avta na stol bližnjega bifeja. Naj povem, da gostov ni bilo veliko. Ko pristopi k njemu natakarica z vprašanjem, ali bi kaj spil, je odgovoril, da ne, ker samo čaka ženo (mene), da pride iz trgovine. Potem mu je ukazala, naj prostor zapusti. Ker se ni takoj, tudi časa ni imel oditi, ga je polila – pljusknila je vanj kozarec vode. Ker ni bilo pojasnila in opravičila, je to sprejel kot napad. Poklical je policijo. Ta je prišla, naredila zapisnik in dejala, da bo izdala nalog. Kaj je sledilo, ne veva, saj sva se zelo neprijetno šokirana odpeljala domov. Nikjer, prav nikjer ni bilo napisa, da ne smeš sesti za kratek čas na stol brez naročila, sploh pa, če tam ni nobenih gostov. Pa saj jih še ne bo, če bodo taki do ljudi. Glede na doživeto se mi zdi prav, da se dogodek objavi, da bodo ljudje pripravljeni na vse. Takega osebja po lokalih ne potrebujemo in so bolj primerni za kakšen drugačen lokal.

Veste, za vsako žival se bolj brigajo in skrbijo kot za človeka. Namesto da te vsaj pustijo nekaj minut na miru, če ti že ne privoščijo lepega pozdrava. Presodite sami, saj tak šok prinese lahko tudi hospitalizacijo, odvisno od človeka.

Ne želiva se izpostavljati javnosti, želiva živeti v miru, ampak mimo tega dogodka ne gre.

(naslov v uredništvu)

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / / 08:12

Obujali so spomine

V začetku junija so se srečali sošolci Osnovne šole Duplje, ki so leta 1964 – torej pred šestdesetimi leti – zapustili osnovnošolske klopi. Menijo, da je človek bogat, če ima zdravje, prijatelje in le...

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / torek, 18. februar 2020 / 22:49

Najmanj jih je na »bolniški« v Kranju, največ na Jesenicah

Na zadnji dan leta 2019 je bilo v kranjski območni enoti Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije na bolniškem dopustu 2775 zavarovanih oseb, kar je osem odstotkov več kot v enakem obdobju 2018.

Gorenjska / torek, 18. februar 2020 / 22:43

Počitnice

Moja otroka sta že najstnika, oba proti koncu srednje šole, zato me je prejšnji teden kar malo presenetilo, ko so mi na enem od uradov, na katerem sem se dogovarjala za sestanek, rekli, naj pridem...

Kamnik / torek, 18. februar 2020 / 22:42

O centru za ravnanje z odpadki na izredni seji

Kamnik – Kamniški občinski svetniki se bodo v sredo, 19. februarja, sestali na izredni seji, prvi v tem mandatu. Občina Kamnik se bo skupaj z Občino Komenda lotila gradnje zbirnega centra za komuna...

Kultura / torek, 18. februar 2020 / 15:21

Ta čudoviti Novinčev svet

V Galeriji Franceta Miheliča v Kašči so predstavili monografijo slikarja Franca Novinca, ki je pred dnevi izšla pri založbi Modrijan. Večni iskalec mnogoterih čudes iz domačega okolja.

Kamnik / torek, 18. februar 2020 / 15:18

Nova direktorica Irena Gajšek

Mekinjski samostan bo vodila Irena Gajšek. Svoj petletni mandat bo nastopila prvega marca.