Rock and roll plesalci nastopili v Strahinju

Strahinj - Minuli konec tedna je bil Plesni klub Tržič organizator tekmovanja za pokal Slovenije v akrobatskem rock and roll-u, ki je potekalo v športni dvorani v Strahinju. Do zadnjega kotička polna dvorana zvestih navijačev je tudi tokrat dokazala, da ljubiteljev plesa pri nas ne manjka. »Imeli smo se zelo lepo, zmagali so najboljši, uživali pa prav vsi,« je v povedala predsednica PK Tržič Marta Markič. Poleg tekmovalcev so se na parketu namreč predstavile tudi skupine plesnega kluba Tržič, ki so popestrila program in polepšale tekmo. Hip hop, break dance, cici skupina iz vrtcev Naklo in Tržič kot tudi skupina VDC Tržič so tudi tokrat bili odlični. To je bilo za večino tekmovalcev zadnje tekmovanje pred počitnicami, nekateri pari pa se bodo prihodnji konec tedna udeležili še udeležili svetovnega pokala v Riminiju. Rezultati tekmovanja v Strahinju: 1. mesto, člani A: Tina in Franci (Ak-Ro LJ); 1. mesto, člani B: Maja in Jaka (PK M LJ); 1. mesto, člani C: Karen in Sergej PK M LJ; starejši mladinci: 1. mesto Tjaša in Miha, PK M LJ, 7. mesto Iza in Ian PK Tržič; mlajši mladinci: 1. mesto Eva in Jaka, 2. mesto Kaja in Klemen in še nekaj lepih uvrstitev plesalcev organizatorjev: 8. mesto Nika in Domen, 16. mesto Lia in Jernej, 17. mesto Lara in Maj (vsi PK Tržič). Tudi kategorijo MINI so zaznamovali plesalci PK Tržič in sicer Teja in Tej, ki sta osvojila prvo mesto, Nika in Jure, ki sta bila druga, Teja in Vid, ki sta osvojila četrto mesto, Iris in Enej, ki sta bila peta, Ajša in Brina, k ista osvojili šesto mesto ter Lara in Marjetka, ki sta bili sedmi.

Gospodarstvo / ponedeljek, 6. julij 2009 / 07:00

V krizi računajo na državo

Lesnopredelovalna in pohištvena industrija sta v krizo vstopili v slabši kondiciji. Za zgled postavljajo Avstrijo. Poslovanje LIP-a Bleda se izboljšuje.

Zanimivosti / sreda, 6. julij 2016 / 17:00

Od Čukovega bajerja do Kube

Poletje je tu, z njim pa tudi sezona dopustov. V tokratni anketi smo tako naključne mimoidoče v Kranju povprašali, kako bodo preživeli proste dni.

Rekreacija / sreda, 6. julij 2016 / 16:56

Ritem sambe

Kresišče (1838 m)–Maloško poldne (1828 m)–Ostra peč (1801 m)–Trupejevo poldne (1931 m) – Obisk zahodnih Karavank. Svet, ki te navda z dušnim mirom in pozitivno energijo. Vrhovi, ki nudijo spektakulare...

Kronika / sreda, 6. julij 2016 / 16:41

Padel v severni steni

Kranj – V nedeljo popoldne je pri plezanju v severni triglavski steni zaradi odlomljene skale padel alpinist. Dežurna ekipa Gorske reševalne službe z Brnika je poškodovanega alpinista na kraju oskr...

Kultura / sreda, 6. julij 2016 / 16:22

Odlična klasika iz šestdesetih let

Letošnji 21. Festival Bled se je začel s klasiko. Tokrat prvič rokovsko, saj so v petek v Festivalni dvorani navdušili Mladi levi.

Šport / sreda, 6. julij 2016 / 16:21

Novak v Železnikih blizu prvi zmagi

Reli v Železnikih je dobil Aleks Humar, najhitrejši Gorenjec je bil na drugem mestu Aljoša Novak, ki je bil znova blizu svoji prvi zmagi v skupni razvrstitvi relija za državno prvenstvo.