Matjaž Gantar

Še letos združitev obeh zavarovalnic

Skupina KD Group bo še letos združila zavarovalnici Adriatic Slovenica in KD Življenje.

Skupina KD Group je v letošnjih prvih treh mesecih ustvarila 2,6 milijona evrov čistega dobička, kar je 54 odstotkov več kot v enakem lanskem obdobju.

Ljubljana – Kot je na nedavni predstavitvi poslovanja in načrtov Skupine KD Group povedal predsednik njenega upravnega odbora Matjaž Gantar, v skupini potekajo organizacijske spremembe, katerih glavni cilj je postati do leta 2015 vodilni zavarovalniški holding v Sloveniji in na Balkanu. V okviru teh sprememb bodo še letos združili zavarovalnici Adriatic Slovenica in KD Živ­ljenje. Z združitvijo se bo po besedah Aljoša Tomaža, glavnega izvršnega direktorja KD Group, razpoložljivi kapital zvišal s 87 na 134 milijonov evrov, za zavarovance pa se bosta povečali varnost in ponudba storitev. Zavarovalnica Adriatic Slovenica dobro posluje, je dejal predsednik uprave Gabrijel Škof in dodal, da je lani rasla hitreje od slovenskega zavarovalniškega povprečja in okrepila tržni delež na 13,2 odstotka. V letošnjih prvih štirih mesecih je zbrala štiri odstotke več premije kot v primerljivem lanskem obdobju. Zavarovalnica KD Živ­ljenje je po besedah predsednika uprave Matija Šenka v letošnjih prvih treh mesecih ustvarila skoraj milijon evrov čistega dobička. V portfelju zavarovalnice je še vedno več kot osemdeset odstotkov zavarovanj, pri katerih zavarovalec prevzema naložbeno tveganje. Družba za upravljanje KD Skladi ohranja položaj druge največje tovrstne družbe v Sloveniji, marca je njen delež na trgu vzajemnih skladov znašal 20,4 odstotka. Kot je povedal član uprave Luka Podlogar, so skoraj vsi skladi lani končali pozitivno, večina pa tudi letos dosega pozitivne donose.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / ponedeljek, 16. februar 2009 / 07:00

Slikar rastlinskega sveta

Tržičan Vinko Hlebš je imel prvo razstavo pred štiridesetimi leti. Ta jubilej označuje 81. samostojna razstava v Tržiču.

Objavljeno na isti dan


Tržič / sreda, 27. februar 2008 / 07:00

Priporočila podjetju Bios

Nadzorni odbor Občine Tržič je pripravil poročilo o rednem nadzoru občinskega podjetja Bios za leto 2006, s katerim je seznanil občinski svet na februarski seji.

Zanimivosti / sreda, 27. februar 2008 / 07:00

Pestro kulturno dogajanje

Člani Kulturnega društva Tabor Podbrezje so imeli lani vrsto prireditev, ki so popestrile življenje v vasi.

Škofja Loka / sreda, 27. februar 2008 / 07:00

Petdeset smeri za petdeset let

Franc Langerholc - Cac si je darilo za rojstni dan pripravil kar sam, saj mu je uspelo, da je v enem dnevu preplezal kar petdeset športno plezalnih smeri.

Gospodarstvo / sreda, 27. februar 2008 / 07:00

V Merkurju rast na vseh področjih

V četrtek je nadzorni svet Merkurja na redni seji obravnaval nerevidirano letno poročilo Skupine Merkur v lanskem letu in ugotovil, da je bilo poslovanje uspešno.

Splošno / sreda, 27. februar 2008 / 07:00

Njeni in naši sladki spomini

V Galeriji Ivana Groharja razstavlja mlada slikarka Barbara Kastelec iz Žirov. Njena obetavnost je že prerasla v odlično avtorico z razpoznavnim slikarskim slogom.