Letošnji občinski nagrajenci skupaj z županom Francem Jeričem / Foto: Tina Dokl

Zlato priznanje Avgustu Alešu

Na slavnostni prireditvi ob letošnjem prazniku občine Mengeš je župan Franc Jerič podelil šest občinskih priznanj.

Mengeš – Mengšani svoj občinski praznik praznujejo v spomin na rojstvo slovenskega pisatelja in zgodovinarja Janeza Trdino, ki se je v Mengšu rodil 29. maja leta 1830. V sredo so praznik zaznamovali s slavnostno prireditvijo v kulturnem domu, katere vrhunec je bila podelitev občinskih priznanj.

Zlato priznanje Občine Mengeš je župan podelil Avgustu Alešu iz Topol, ki je zaslužen za razvoj gasilstva v kraju, saj je v gasilske vrste vstopil že pred šestdesetimi leti. Tudi sicer je v kraju pustil neizbrisen pečat. Sodeloval je pri gradnji prve avtobusne postaje v Topolah, pri gradnji novega gasilskega doma, pri obnovi vodnjaka, postavitvi kapelice sv. Lucije z okolico in trasiranju pešpoti od Topol do mlinčkov pod Strmico v sosednji občini. Aktiven je tudi v Športnem društvu Topole, kot nekdanji član vaškega odbora pa je zaslužen predvsem za uspešno gradnjo komunalne infrastrukture v Topolah. Srebrno priznanje je prejel trener Smučarsko skakalnega kluba Mengeš Aleš Selak za izjemno uspešno delo z mladimi skakalci, bronastega pa Cirila Dermas­tja za aktivno delo v Turističnem društvu Mengeš, Karitas in drugih področjih prostovoljstva. Podeljeni so bili tudi trije znaki Občine Mengeš – prejeli so jih mlada kolesarka Katja Jeretina, vodja mladinskega centra Blanka Tomšič in Anton Skok iz Loke pri Mengšu.

V kulturnem programu so sodelovali člani Mešanega pevskega zbora Svoboda Mengeš in mezzosopranistka Ines Osina, prireditev pa se je nadaljevala s spomladanskim koncertom Mengeške godbe.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / torek, 24. junij 2008 / 07:00

Loka je zaživela v srednjem veku

V soboto se je Škofja Loka z Venerino potjo vrnila v srednji vek. Staro mestno jedro je s srednjeveško tržnico in z meščani, oblečenimi po srednjeveški modi, obudilo nekdanje čase.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / petek, 10. februar 2023 / 07:00

V Škofjo Loko in Kranj prihaja hiperseksualna duokomedija!

Razvpiti Roman Vodeb že 295. v vlogi Sigmana Frojdeba Le kdo ne pozna kontroverznega psihoanalitika in kritičnega misleca Romana Vodeb...

Gospodarstvo / petek, 10. februar 2023 / 21:00

Tveganje le za kreditojemalca

Ljubljana – Po navedbah Združenja Frank je Vrhovno sodišče razsodilo, da kredit v švicarskih frankih pomeni »neenotno valutno tveganje, ki so mu izpostavljeni samo kreditojemalci, zato ima...

Radovljica / petek, 10. februar 2023 / 19:25

Ginekološko ambulanto prevzela bolnišnica

Konec lanskega leta je v Zdravstvenem domu Radovljica prenehala delovati ginekološka ambulanta zdravnice Alojzije Anderle. Ambulanto je prevzela Splošna bolnišnica Jesenice, poteka v istih prostori...

Šport / petek, 10. februar 2023 / 19:24

Zame je pomembna igra naše ekipe

Tako pravi selektor slovenske hokejske reprezentance Matjaž Kopitar, ki je v začetku tedna ekipo zbral na Bledu, nato pa so odpotovali proti Bolzanu, kjer te dni igrajo na turnirju štirih držav.

Kronika / petek, 10. februar 2023 / 19:22

Pravilno ocenimo svoje znanje

Kranj – Minulo nedeljo so policisti smučarji izvedli poostren nadzor na gorenjskih smučiščih, da bi preverili spoštovanje pravil, ki veljajo na smučiščih. Kot so pojasnili na Policijski upravi Kran...