Davčna izpostava Kamnik, ki ima prostore v občinski stavbi, se bo s 1. julijem preoblikovala v davčno pisarno.

Dacarji uvajajo davčne pisarne

Davčna uprava bo v sklopu racionalizacije s 1. julijem ukinila enainštirideset davčnih izpostav po vsej Sloveniji in jih preoblikovala v davčne pisarne, ki naj bi bile za občane odprte le dva dni v tednu.

Ljubljana, Kamnik – Napovedani načrti Dursa, ki jih nameravajo izpeljati v okviru projekta racionalizacije, reorganizacije, dviga kakovosti storitev in dodatnega zmanjšanja števila zaposlenih, so med številnimi župani in poslanci dvignili kar nekaj prahu. Durs zagotavlja, da negativnih posledic za zavezance ne bo. »Spremembe bodo izvedene na vseh obstoječih davčnih izpostavah, in sicer tako, da se bodo v najetih prostorih izvajale naloge davčne pisarne, v lastnih pa tudi posamezne centralizirane odmere za fizične osebe za celoten davčni urad, kar pa za zavezance ne bo predstav­ljalo razlik. Povsod bodo naloge davčnih pisarn sprejem in evidentiranje prejete in odposlane pošte ter izdaja potrdil iz uradne evidence, ki se nanaša na fizične osebe. Ob dejstvu, da je vse več storitev davčne uprave dostopnih preko spletnih strani, z vzpostavitvijo davčnih pisarn pa se bo ohranila prisotnost na vseh obstoječih lokacijah davčnih izpostav, se pravice državljanom ne bodo omejevale. Uradne ure oz. prisotnost števila zaposlenih v davčnih pisarnah se bodo prilagajale potrebam. Občani bodo torej do storitev davčne uprave še vedno lahko dostopali v krajih, kjer so tudi sedaj davčne izpostave,« so nam načrte predstavili na Dursu.

Davčna uprava ima davčne izpostave na 41 lokacijah, od tega jih je 17 v lastnih, 24 pa v najetih prostorih. Prizadevajo si, da bi se v primeru nelastniških prostorov, ki so sicer v lasti države ali lokalnih skupnosti, uspeli dogovoriti o brezplačnem najemu. Točnih podatkov za davčne izpostave na Gorenjskem nam niso posredovali, saj, kot so poudarili, vseh konkretnih rešitev še nimajo, saj proces reorganizacije še poteka. So pa denimo v Kamniku, kjer je že znano, da se bo izpostava preoblikovala v davčno pisarno, nezadovoljni. Ministru za finance sta tako pisala oba kamniška poslanca, Matej Tonin in Brane Golubovič.

»V primeru reorganizacije davčne izpostave Kamnik bi prišlo le do minimalnih prihrankov, če sploh. Stroški dela ostanejo enaki, saj ne bo odpuščanj. Povečali se bodo stroški prevoza zaposlenih na delo. Država bo privarčevala, saj ji ne bo potrebno plačevati najemnine za prostore. Problem najemnine je vsekakor rešljiv, saj je na primer Občina Kamnik ponudila najem prostorov za le en evro na mesec. V primeru Kamnika in Komende najemnina ni več problem. Podobno se lahko ukrepa tudi pri drugih izpostavah,« je zapisal Brane Golubovič.

A na Dursu vztrajajo pri svojih načrtih iz z Občino Kamnik so tako že podpisali aneks k najemni pogodbi, s katerim se je obseg najetih prostorov zmanjšal na dve pisarni.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / sreda, 23. junij 2010 / 07:00

Brez spremembe pri jamstvu za bančne vloge

Ljubljana - Ministrstvo za finance mora v sodelovanju z Banko Slovenije spremljati in proučevati razmere na finančnem trgu, na podlagi njune ocene pa vlada lahko predlaga spremem...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / ponedeljek, 31. januar 2011 / 07:00

Narečne viže znova v ustaljene tirnice

Organizatorji so že objavili razpis za enajsti večer narečnih viž, ki bo junija v Škofji Loki.

Prosti čas / ponedeljek, 31. januar 2011 / 07:00

Tanja Ribič napoveduje album

Čeprav smo Tanjo Ribič zadnja leta spremljali predvsem v igralskih vlogah in je bilo videti, da je glasbeno kariero opustila, pa je konec lanskega leta na radijske valove poslala novo skladbo z naslov...

Prosti čas / ponedeljek, 31. januar 2011 / 07:00

Še zmeraj pomislim na ...

Novogoriški rokerji Zaklonišče prepeva imajo nov singl Još uvek pomislim na tebe. Spet stari dobri ZP? Vsekakor.

Prosti čas / ponedeljek, 31. januar 2011 / 07:00

Povej, kaj sanjaš

»Zjutraj, ko sem se zbudila, sem še malo podremala, bil je že dan. Ležim na hrbtu in sem v tistem stanju med spanjem in budnostjo - ko nisi ne tu, ne tam. Naenkrat začutim na pod...

Humor / ponedeljek, 31. januar 2011 / 07:00

Ta je dobra

Kenguru Haso: »Mujo, si bil kdaj mornar?« »Seveda sem bil!« ponosno odvrne Mujo. »Ali si bil kdaj v Avstraliji?« »Seveda!« ...