Naša članska veslaška reprezentanca se z zadnjih treningov na Bledu odpravlja na prvi velik izziv sezone, evropsko prvenstvo v Španijo.

Še načrtujejo odličja

Letošnja sezona se je sicer za naše veslače že začela, vendar jih najpomembnejše tekme še čakajo, na njih pa načrtujejo tudi odličja.

Bled – Nova veslaška sezona sicer traja že od aprila, po uspehu naših mladih veslačev minuli konec tedna, ko sta na mladinskem evropskem prvenstvu v Minsku v velikem finalu nastopili obe naši posadki, pa člane prvi vrhunec čaka med 31. majem in 2. junijem, ko bo v španski Sevilli letošnje evropsko prvenstvo. Navadno je bilo sicer prvenstvo jeseni, letos pa bo prvič pred poletjem, tudi zato pa bo na njem konkurenca precej močnejša, saj organizatorji pričakujejo večino evropskih veslaških velesil.

»V novo sezono in nov olimpijski ciklus smo vstopili z enakimi ambicijami kot v preteklih letih. To pa pomeni, da dosegamo odličja na najpomembnejših tekmovanjih,« je ob druženju z veslači konec prejšnjega tedna na Bledu poudaril predsednik Veslaške zveze Slovenije Jošt Dolničar in dodal, da se jim je na VZS za sodelovanje uspelo dogovoriti s sponzorji in partnerji zveze, med katerimi sta glavna sponzorja Gorenjska banka in zavarovalnica Tilia.

»Za naprej skupaj z Veslaškim klubom Bled in blejsko občino načrtujemo kandidaturo za organizacijo svetovnega veslaškega prvenstva za leto 2017, prav tako bomo še nadaljevali s prenovo blejskega veslaškega centra,« je dodal predsednik Dolničar.

Selektor naše reprezentance Miloš Janša je povedal, da je prvi večji tekmovalni cilj te sezone za naše veslače v članski kategoriji evropsko prvenstvo ta konec tedna v Španiji, vendar pa imajo nekaj težav s sestavo čolnov. »Žal je tik pred zdajci zbolel Matej Rojec, tako da nas čaka nekaj sprememb pri posadkah. Vseeno bomo nastopili z nekoliko spremenjenim dvojnim četvercem, dvojcem, lahkim dvojcem in lahkim skifom,« je povedal Miloš Janša in dodal, da veslači v tem času še niso v najvišji formi. »Bo pa to prvenstvo imelo podobno funkcijo kot včasih prva tekma svetovnega pokala, ki je bila prejšnja leta v tem terminu,« je še povedal Janša in dodal, da v nadaljevanju sezone naše veslače najprej čaka nastop na domači mednarodni regati na Bledu (15. in 16. junija), nato pa bodo sledile sredozemske igre in prva tekma svetovnega pokala, vrhunec sezone pa bo svetovno prvenstvo v Južni Koreji. Naš prvi adut na vseh tekmah je gotovo Luka Špik, ki bo na evropskem prvenstvo veslal v dvojnem četvercu. »Ne glede na to, kdo bo sedel v čolnu, bomo skušali narediti največ, kar bo mogoče. Upam, da bomo konkurentom čim bliže in da bomo šli na tekmo brezkompromisno,« pravi izkušeni Luka Špik.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / ponedeljek, 25. junij 2012 / 07:00

Kantavtorji so duša naroda

Kranjčan Jože Žvokelj je eden izmed redkih slovenskih pristnih samostojnih ustvarjalcev glasbe.

Objavljeno na isti dan


Mularija / torek, 13. september 2011 / 07:00

Otroška peresa

GG Plus / torek, 13. september 2011 / 07:00

Sedem golov ob visokem jubileju

Naklo - V soboto je bila na nogometnem igrišču Naklo tekma 1. Gorenjske nogometne lige, ki so jo domačini, Nogometni klub Naklo, združili s 75-letnico igranja nogometa v Naklem....

Kronika / torek, 13. september 2011 / 07:00

Nesreče

Nesreča na leškem letališču Lesce - V petek okoli 18.45 se je na letališču Lesce zgodila letalska nesreča. Policisti so ugotovili, da je 72-letni pilo...

Šenčur / torek, 13. september 2011 / 07:00

Obnova strehe na domu krajanov

Šenčur - Prejšnji teden so začeli menjati strešno kritino na Domu krajanov Šenčur. Kot je povedal vodja oddelka za prostorsko in komunalno dejavnost Občine Šenčur Aleš Puhar,

Radovljica / torek, 13. september 2011 / 07:00

Spominska slovesnost ob grobnici borcev

Radovljica - Krajevni odbor Zveze združenj borcev za vrednote NOB Radovljica je tudi letos pripravil spominsko slovesnost ob obletnici smrti narodnega heroja Jožeta Gregorčiča in...