Luka in Matejo Alič je poročil visoški gospodar dr. Ivan Tavčar. / Foto: Denis Bozovičar

Tavčarjevo dvorišče polno riža

Luka in Mateja Alič sta prvi par, ki ju je poročil visoški gospodar dr. Ivan Tavčar. Obljuba večne zvestobe po desetih letih od prvega poljuba.

Visoko - Poroka na Visokem s prihodom s kočijo, obredom v prenovljeni poročni dvorani, sprejemom in napotki slavnega poljanskega rojaka dr. Ivana Tavčarja in darilom je nova ponudba in zanimivost Občine Gorenja vas – Poljane in Turizma Škofja Loka v sodelovanju s številnimi drugimi partnerji. »Že vožnja s kočijo je bila zelo lepa, poročna dvorana je bila veliko presenečenje. Vse je lepo, elegantno in romantično,« sta po zaobljubi povedala zakonca Alič.

Luka in Mateja sta prvi par, ki se je na Visokem poročil po zastavljenem protokolu. Projekt je bil zanju kot naročen, saj Mateja pravi, da sta si ob zaroki obljubila, da se vzameta na Visokem: »Če ne bi šlo drugače, bi organizirala sama, vendar tako lepo nama nikoli ne bi uspelo.« Boštjan Poljanšek, ki v dvorcu skrbi za gostinsko ponudbo, pravi, da so brez oglaševanja uspeli privabiti že 15 parov, navdušen je tudi domači župan Milan Čadež: »Uspelo nam je, da smo znova nekaj posebnega. Med drugim mladoporočencema podarimo klekljan oleandrov cvet, simbol Tavčarjeve ljubezni do njegove Franje.«

Vrnimo se k mladoporočencema. Luka Alič in Mateja Kogovšek, danes oba Alič, sta stara 27, par pa deset let. »Mateji je bil Luka že nekaj časa všeč, vendar sta bila preveč sramežljiva za prvi korak. Neki večer, ko so pohajkovali po loških gostilnah, ga je Mateja ogovorila, Luka pa jo je prosil za prvi poljub. Od takrat sta nerazdružljiva,« zgodbo, ki si jo bosta mladoporočenca zapolnila za vse življenje, očitno pa jo delita tudi s sorodniki, pripoveduje Matejina sestra Mojca.

Tako kot si bosta zapomnila poroko na Visokem, kjer ju je sprejel gospodar dr. Ivan Tavčar. Odlično ga je upodobil Janez Pelipenko. »Zdaj ne bosta več dva, dve poti se sedaj združujeta,« je v nagovoru mladoporočencema s pogledom na Volbenk dejal Tavčar, dodal, da bodo nadgrad­nja otroci, ter jima zaželel življenje kot v pravljici. Nazdravili so z medenim žganjem. Do dna. Cerkvena poroka je bila v Gorenji vasi, več kot sto svatov se je nato zbralo v Domu občine in proslavljalo do jutranjih ur.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / sreda, 14. oktober 2015 / 17:11

Prvi kip v parku škofov

V Stari Loki nastaja Park škofov, prvi je v njem kip škofa Andreja Karlina.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sreda, 19. november 2008 / 07:00

Martinov praznik na Trsteniku

V trsteniški župniji, katere zavetnik je sv. Martin, so imeli v nedeljo "s`m`n".

Cerklje na Gorenjskem / sreda, 19. november 2008 / 07:00

Sklenili prve poravnave

Na spletni strani Občine Cerklje so objavljeni seznami upravičencev do vračila vlaganj v telefonijo iz krajevnih skupnosti Velesovo, Grad, Poženik, Zalog in Brnik.

Jezersko / sreda, 19. november 2008 / 07:00

Alja gre po očetovih stopinjah

V Korotanu na Jezerskem je desetletnico delovanja slovesno praznovala ustanova Sklad Okrešelj, ki denarno pomaga otrokom gorskih reševalcev, umrlih v nesreči na Okrešlju.

Šenčur / sreda, 19. november 2008 / 07:00

V Šenčurju samo najboljša polja

V Šenčurju so v sredo končali javno razgrnitev osnovnega prostorskega dokumenta - občinskega prostorskega načrta.

Zanimivosti / sreda, 19. november 2008 / 07:00

Več kot gol za KROS

Minuli teden se je s sklepno slovesnostjo na novem otroškem oddelku Inštituta RS za rehabilitacijo v Ljubljani končala akcija Več kot gol.