Prvomajsko budnico že več let prirejajo na Pešnici. (Foto: Jože Bešter)

Budnica tudi na Pešnici

Spodnja Besnica - Od leta 2008 tudi na Pešnici (naselje, ulica v Spodnji Besnici) prirejajo prvomajsko budnico.

Namesto žive godbe sosesko na praznik dela zbudi ozvočenje iz kombija, nato pa konvoj z motoristi in traktorjem z vozom oldtimerjem, na katerem uživajo stari in mladi, iz naselja krene po vsej Besnici do Nove vasi pod Rovnikom in prebuja vaščane. Sprevod vodi »kapelnik« Štefan Ošlaj v posebni opravi, letos v narodni noši iz svojega domačega Prekmurja. Po obhodu se udeleženci vrnejo na Pešnico, kjer jih čaka krepak zajtrk z ocvrtimi jajčki, kajti potem se jih večina odpravi na praznični Sv. Jošt.

»Naša ulica bi bila lahko vzor soseskam, kjer se med seboj komaj poznajo, da tako ugotovijo, kako prijetno je življenje v okolju,« meni še en budničar Jože Bešter. Dodaja, da je prvomajsko dogajanje le eno od številnih, ki druži ljudi z njihove ulice: od silvestrovanja na ulici, pohoda ob kulturnem prazniku, piknikov ob koncu poletja in začetku šole do zimskega pohoda na Jelovico. »Med tradicionalnimi in izrednimi dogodki pa se aktivno družimo na našem igrišču, na jasi ob potoku Besnica.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / / 07:00

Bodo kdaj dočakali obvoznico?

Tokrat objavljamo nekaj zanimivih rezultatov ankete, ki smo jo izvajali na Bledu. Poletna turistična sezona se nezadržno bliža. Prebivalce Bleda smo zato vprašali, ali verjamejo, da bo Bled v dog...

Objavljeno na isti dan


Gorenja vas-Poljane / petek, 29. avgust 2008 / 07:00

Počitnice bi lahko podaljšali

Pred šolo je še čas za zabavo, so ugotovili v Lučinah. Letos so pripravili že deseto predšolsko zabavo, tokrat s Čuki.

Avtomobilizem / petek, 29. avgust 2008 / 07:00

Veliko škode tudi na avtomobilih

Zadnja neurja so predvsem v kamniški občini zaradi toče in podrtega drevja povzročila veliko škode na avtomobilih, ki jih lastniki niso mogli pravočasno spraviti na varno.

Humor / petek, 29. avgust 2008 / 07:00

Tole medaljo k´r pr´ mir´ pust´

Ekskluzivno objavljamo pogovor na enem od sprejemov za olimpijce med srebrno plavalko Saro Isakovič in ministrom za Šolstvo in šport Milanom Zverom.

Kronika / petek, 29. avgust 2008 / 07:00

Razjarjeni kolesar ji je razbil šipo

Mladi domačinki z Belce je kolesar razbil avtomobilsko steklo, ker je domov peljala po edini dovozni poti, ki je hkrati kolesarska steza.

GG Plus / petek, 29. avgust 2008 / 07:00

Računalnik in jaz: Spam je lahko tudi nevaren

Nezaželena elektronska pošta je velika nadloga pri komuniciranju s pomočjo elektronske pošte.