
Kar naredijo, tudi prodajajo
V Pristavi pri Tržiču, kjer v delavnicah socialnega podjetja nastajajo novi izdelki in obnavljajo predmete za ponovno uporabo, so odprli trgovino, kjer po ugodnih cenah ponujajo marsikaj uporabnega.
Pristava pri Tržiču - Kot smo že pisali, je Fundacija Vincenca Drakslerja s pomočjo ustanoviteljev, Vincenca Drakslerja in Mestne občine Kranj, pred kratkim ustanovila prvo socialno podjetje na Gorenjskem. V gospodarskem poslopju Doma Vincenca Drakslerja so obnovili prostore za delavnice in kupili orodje. Tako so delo ponudili uporabnikom Reintegracijskega centra ter težje zaposljivim posameznikom, ki zadnje tedne v delavnicah obnavljajo različne izdelke in hkrati izdelujejo tudi nove. Nekatere so že začeli izdelovati za znane naročnike, druge obnovljene in nove predmete pa je od minulega torka naprej po ugodnih cenah mogoče kupiti v novi trgovini socialnega podjetja, ki je ob domu Vincenca Drakslerja v Pristavi pri Tržiču.
»Glavni cilj socialnih podjetij je ustvarjanje delovnih mest za tiste, ki imajo manjše možnosti zaposlovanja. Dobiček se reinvestira v razvoj novih dejavnosti in ustvarjanje delovnih mest. Vsak prihodek od prodaje storitev in izdelkov bo zagotovo pripomogel k dolgoročni perspektivi tega projekta. Zato pozdravljam odprtje trgovine prvega socialnega podjetja na Gorenjskem. Trgovina je prava zakladnica idej in ustvarjalnosti, pa tudi učna ura, da je možno že uporabljene materiale uspešno znova uporabiti kot nove izdelke. Veseli me, da se je v projekt uspešno vključila tudi Komunala Kranj, ki prek zbirnega centra Zarica dobavlja predmete, ki jih v teh delavnicah obnovijo in pripravijo za ponovno prodajo po ugodnih cenah. Vsem, ki podpirate socialno podjetje, želim uspešno prodajo izdelkov tako tu, v trgovini, kot v nadaljevanju na spletu. Prav tako si želim tudi v prihodnje uspešno sodelovanje z občino Tržič,« je ob odprtju nove trgovine socialnega podjetja poudaril kranjski župan Mohor Bogataj, poslanec in svetnik Branko Grims pa je čestital in se zahvalil vsem, ki so pomagali ponuditi priložnost pomoči potrebnim.
Predsednica uprave Fundacije Vincenca Drakslerja Nada Bogataj Kržan, ki je ob torkovem odprtju nove trgovine socialnega podjetja predstavila tudi delo Fundacije Vincenca Drakslerja, je povedala, da si uporabniki reintegracijskega centra želijo delati in da je prav socialno podjetje priložnost za njihovo zaposlitev. »Trenutno so v socialnem podjetju trije že zaposleni in upam, da bomo projekt uspešno nadaljevali. Zavedamo pa se, da izdelkov ni pomembno le narediti ali obnoviti, temveč prodati. Zato je odprtje trgovine korak naprej,« je poudarila Nada Bogataj Kržan.