Prvaki so že desetič

Odbojkarji ACH Volleyja so si na četrti tekmi finala državnega prvenstva s tretjo zmago nad ekipo Calcita Volleyballa priborili deseti naslov državnih prvakov.

Kamnik - Odbojkarji Calcita Volleyballa so bili starim in sedaj že tudi novim državnim odbojkarskim prvakom sicer zrel tekmec, saj je bil po treh atraktivnih tekmah rezultat v zmagah 2 : 1, toda na koncu Kamničanom vendarle ni uspelo izsiliti še petega obračuna.

Na torkovi tekmi v Kamniku so namreč gostje iz ekipe ACH Volley slavili s 3 : 0 in tako potrdili vlogo favoritov ter dvema letošnjima lovorikama (slovenski pokal in ligi MEVZA) dodali še en naslov državnih prvakov. Ta je že jubilejni deseti, čeprav je moštvo v zadnjih letih v imenu menjalo ime sponzorja (ELVO Bled, Autocommerce Bled, ACH Volley Bled), zadnji dve sezoni pa se je iz gorenjskega oziroma blejskega moštva spremenilo v ljubljanski športni kolektiv, saj so dom našli v ljubljanskem Tivoliju.

Tako so prvaki in podprvaki v torek v svoje vitrine že postavili pokal za prvo in drugo mesto, za tretje mesto v državi pa se še borita ekipi Panvite Pomgrada in kranjskega Asteca Triglava. Prvo tekmo je namreč s 3 : 1 dobila ekipa Panvite Pograda, v Kranju je bila nato s 3 : 1 boljša ekipa Triglava, odločilni tretji obračun (za tretje mesto se igra na dve zmagi) pa bo jutri, v soboto, ko bo v Murski Soboti gostitelj ekipa Panvita Pomgrad.

           

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / petek, 22. junij 2007 / 07:00

Brez vprašanj o izsiljevanju

Na sojenju zaradi izsiljevanja podjetnika Draga Šubica so včeraj zaslišali dodatne priče.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 4. maj 2020 / 19:44

Epidemija spodbuja nujne spremembe

Podjetje Atotech Slovenija je tudi v obdobju epidemije ohranilo proizvodnjo v Podnartu. Direktorica dr. Mariana Karla Rebernik pravi, da so dobro poskrbeli za varnost, lojalnost zaposlenih pa se je v...

GG Plus / ponedeljek, 4. maj 2020 / 19:43

Poskrbeli sta za vrhunske dosežke

Marca sta najuspešnejši slovenski alpinistki zadnjega obdobja Sara Jaklič in Marija Jeglič na odpravi na norveškem otoku Senja preplezali več zahtevnih smeri. V Kranju pobuda za dobrodelne Zgodbe iz i...

GG Plus / ponedeljek, 4. maj 2020 / 19:40

Bilo je nekoč od Zminca do Gabrka

Knjiga Marice Mrak Bo že kok, še zmeri je blo kok se bere, kot je zapisano v naslovu – v Hollywoodu bi po njej nemara že posneli film. Včasih nas le drobni zapisi ali anekdote, za katerimi se nemalokr...

Kronika / ponedeljek, 4. maj 2020 / 19:39

Iz kleti izginilo kolo

Kamnik – V Kamniku je nekdo v torek vlomil v klet in odtujil kolo znamke Camox. Škoda znaša okoli tisoč evrov.

Gospodarstvo / ponedeljek, 4. maj 2020 / 19:39

Center Ibi dobiva nov vhod

Po obnovi poslopja na vhodu v kompleks se bo v Center Ibi preselila še uprava Eurocoma. Kranjsko podjetje je v obnovo kompleksa nekdanjega Ibija vložilo že ducat milijonov evrov.