Kronika tedna
Sojenje nekdanji upravi Luke Koper
Na okrožnem sodišču v Kopru so začeli soditi nekdanjim članom uprave Luke Koper zaradi domnevne zlorabe položaja pri dokapitalizaciji hčerinskih družb v Romuniji. Medtem ko je bil nekdanji predsednik uprave Robert Časar zaradi bolezni odsoten, so drugi obtoženi Aldo Babič, Marjan Babič in Boris Marzi očitke tožilstva zavrnili. Tožilstvo jim sicer očita zlorabo položaja ali zaupanja pri vodenju gospodarske družbe v primeru dokapitalizacije romunskih hčerinskih družb Railport Arad in Trade Trans Terminal Arad leta 2009, ker naj bi uprava Luke Koper mimo nadzornega sveta potrdila dokapitalizacijo romunskih družb in za ta namen finančno službo zadolžila za izplačilo skupno 2,8 milijona evrov. Obtoženi se zagovarjajo, da so dokapitalizacijo potrdili v dobri veri, saj so z njo le ohranjali delež Luke v obeh družbah. Odsotni Časar je sicer v medijih v preteklosti investicijo v Romuniji ocenil kot odličen posel za Luko Koper.
Sestri z nožem prerezal vrat
Na ljubljanskem okrožnem sodišču so opravili predobravnavni narok za šestdesetletnega Jožefa Peterlina, ki mu tožilstvo očita, da je novembra lani iz brezobzirnega maščevanja na domu v Komendi svojo sestro Antonijo Jenko z nožem večkrat zabodel v telo in ji na koncu še prerezal vrat. Devetinpetdesetletna sestra je zaradi tega umrla. Obtoženi je krivdo zanikal. Obramba meni, da je šlo pri tem dejanju kvečjemu za uboj na mah in ne umor, obtoženi, ki se že dolgo zdravi zaradi shizofrenije, pa naj bi sestro ubil v neprištevnem stanju. Tožilstvo, ki je v primeru takojšnjega priznanja nameravalo predlagati petnajstletno zaporno kazen, navaja, da je Peterlin moril iz brezobzirnega maščevanja, saj je bila napovedana dražba za njegov del hiše, ki sta jo s sestro podedovala po starših. Peterlin namreč ni plačeval svojega dela stroškov, zato so se ti nakopičili. Obtoženi zatrjuje, da se umora ne spomni, zanika pa, da bi se s sestro sprl zaradi dediščine.
Minuli teden brez smrtnih žrtev
V preteklem tednu (od 11. do 17. februarja) prometne nesreče na slovenskih cestah niso terjale človeškega življenja. Gorenjski policisti so prejšnji teden obravnavali 34 prometnih nesreč, od tega štiri z lahkimi telesnimi poškodbami, pri drugih pa je nastala le gmotna škoda. Zasegli so eno vozilo. Do minule nedelje so slovenske ceste terjale deset smrtnih žrtev, v enakem obdobju lani jih je bilo devet. Na Gorenjskem je letos umrla ena oseba.