Hubertova maša za lovce
Ljubno - Prejšnjo nedeljo je v cerkvi Marije Pomočnice v Ljubnem t. i. Hubertovo mašo daroval tamkajšnji župnik Pavle Juhant. Sv. Hubert, zavetnik lovcev, je namreč v vseh ustvarjenih bitjih prepoznal Božji izvor in skrbel ter se zavzemal za njih dobrobit. Ta temeljna drža je tako prešla v osnovna načela lovstva. »Gre za zahvalo ter obenem za opozorilo pomembnosti ohranjanja narave, ki nam daje pogoje za življenje,« je dejal Juhant.
Slavnostne maše, pri kateri so sodelovali tudi rogisti, se je udeležilo več kot trideset predstavnikov lovskih družin z vse Gorenjske, od Kamnika, Mengša pa do Jesenic, gostila pa jih je domača lovska družina Dobrča. Ta deluje že od leta 1946, v njej pa je šestdeset članov, ki skrbi za 3400 hektarjev veliko območje od Dobrče do sotočja Save in Bistrice. »Še posebej smo ponosni na to, da imamo v naši lovski družini veliko mladih članov, kar daje lovstvu v teh krajih upanje na prihodnost. Nasploh bi bilo treba o pomembni vlogi lovcev ozaveščati že mlade v šolah in jim predstaviti naše poslanstvo kot pomemben dejavnik pri varovanju in skrbi za živali ter ohranjanju naravnega ravnovesja,« je dejal predsednik lovske družine Dobrča Robert Markič.
Srečanje se je v sproščenem in prijateljskem vzdušju nadaljevalo v tamkajšnjem gasilskem domu, kjer je ekipa izkušenih domačinov pot vodstvom Mirka Potočnika za udeležence pripravila pravo gurmansko specialiteto – divjačinski golaž.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke
                    
                    
                    
                    