Po tekmi med Telemachom Olimpijo in Medveščakom se bo spektakel na Plečnikovem stadionu zaključil danes, ko bo ekipa naših prvakov ob 19.15 gostila še moštvo celovškega KAC-a. (Foto: Gorazd Kavčič)

Hokejisti na Plečnikovem stadionu

Naši državni hokejski prvaki navdušujejo z igranjem na bežigrajskem stadionu, končno pa se bo prek luže začela nova sezona v ligi NHL, kjer pa vsaj na začetku ne bo igral Anže Kopitar, ker si je poškodoval koleno.

Ljubljana - V ligi EBEL, kjer letos Slovenijo zastopa zgolj ekipa Telemacha Olimpije, se je delček dogajanja minuli konec tedna preselil na zad­nja leta opuščeni nogometni stadion za Bežigradom. Ker je igranje hokeja na prostem zadnja leta postalo bolj izjema kot pravilo, je tako imenovani Icefest nekaj posebnega tako za igralce kot navijače, ki so na prvih dveh tekmah napolnili tribune in uživali v spektaklu. Res je bilo nekaj pomanjkljivosti (slaba vidljivost, nespretnost varnostnikov, slabi pogoji za novinarje …), toda spektakel je že v prvih dveh dneh dosegel namen.

Predvsem pa je spektakel na prvih dveh tekmah uspel tekmovalno, saj je ekipa naših državnih prvakov osvojila dve pomembni zmagi. V petek so namreč po podaljšku s 5:4 premagali moštvo VSV iz Beljaka, v nedeljo zvečer pa z 8:4 še zagrebški Medveščak. »Lepo je bilo igrati, saj nas je občinstvo spodbujalo vso tekmo in upam, da bom še kdaj igral na takšnem spektaklu,« je po zadnji tekmi v zelenem dresu povedal Jan Muršak, ki te dni odhaja nazaj v Ameriko, saj so se bo po sobotnem dogovoru tam predvidoma prihodnji konec tedna vendarle začela liga NHL. Najbrž pa vsaj na začetku za svojo ekipo Los Angeles Kings ne bo zaigral Anže Kopitar, ki si je na tekmi švedske lige konec tedna poškodoval koleno. Čeprav naj poškodba ne bi bila hujša, pa naj bi Anže počival tri tedne.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / ponedeljek, 22. junij 2009 / 07:00

Minister Pogačnik pri koroških kmetih

Slovenci v zamejstvu (147)

Objavljeno na isti dan


Splošno / petek, 29. december 2006 / 06:00

Komentar: Drugi spol

Po noveli volilnega zakona je morala biti na kandidatnih listah za letošnje lokalne volitve zagotovljena 20-odstotna zastopanost drugega spola, ob parlamentarnih leta 2008 pa naj bi bila...

GG Plus / petek, 29. december 2006 / 06:00

Sedmica: Meka črnih gradenj

Agonija družine Strojan je, vsaj za zdaj, končana. Država jim je najprej porušila streho nad glavo, takoj za tem pa jih je sprejela v svoje naročje in jih preselila v Roje, v enonadstr...

GG Plus / petek, 29. december 2006 / 06:00

Orkester je škofjeloški pušeljc

Dalmatinec Ivo Gulič, rojen leta 1935 v Sinju v Dalmaciji, je prevzel vodenje škofjeloškega pihalnega orkestra leta 1957. Pretekli teden se je legendarni "barba" kot kapelnik uradno poslovil od njega.

GG Plus / petek, 29. december 2006 / 06:00

Med sosedi

Železna Kapla na avstrijski strani mejnega prehoda Jezerski Vrh je v nedeljo, 24. decembra, spokojna pričakovala sveti večer. Gostinski lokali so bili večinoma zaprti, le trg in o...

GG Plus / petek, 29. december 2006 / 06:00

Reci mi kar Ana

Nasilje je bilo del mojega življenja