Po tekmi med Telemachom Olimpijo in Medveščakom se bo spektakel na Plečnikovem stadionu zaključil danes, ko bo ekipa naših prvakov ob 19.15 gostila še moštvo celovškega KAC-a. (Foto: Gorazd Kavčič)

Hokejisti na Plečnikovem stadionu

Naši državni hokejski prvaki navdušujejo z igranjem na bežigrajskem stadionu, končno pa se bo prek luže začela nova sezona v ligi NHL, kjer pa vsaj na začetku ne bo igral Anže Kopitar, ker si je poškodoval koleno.

Ljubljana - V ligi EBEL, kjer letos Slovenijo zastopa zgolj ekipa Telemacha Olimpije, se je delček dogajanja minuli konec tedna preselil na zad­nja leta opuščeni nogometni stadion za Bežigradom. Ker je igranje hokeja na prostem zadnja leta postalo bolj izjema kot pravilo, je tako imenovani Icefest nekaj posebnega tako za igralce kot navijače, ki so na prvih dveh tekmah napolnili tribune in uživali v spektaklu. Res je bilo nekaj pomanjkljivosti (slaba vidljivost, nespretnost varnostnikov, slabi pogoji za novinarje …), toda spektakel je že v prvih dveh dneh dosegel namen.

Predvsem pa je spektakel na prvih dveh tekmah uspel tekmovalno, saj je ekipa naših državnih prvakov osvojila dve pomembni zmagi. V petek so namreč po podaljšku s 5:4 premagali moštvo VSV iz Beljaka, v nedeljo zvečer pa z 8:4 še zagrebški Medveščak. »Lepo je bilo igrati, saj nas je občinstvo spodbujalo vso tekmo in upam, da bom še kdaj igral na takšnem spektaklu,« je po zadnji tekmi v zelenem dresu povedal Jan Muršak, ki te dni odhaja nazaj v Ameriko, saj so se bo po sobotnem dogovoru tam predvidoma prihodnji konec tedna vendarle začela liga NHL. Najbrž pa vsaj na začetku za svojo ekipo Los Angeles Kings ne bo zaigral Anže Kopitar, ki si je na tekmi švedske lige konec tedna poškodoval koleno. Čeprav naj poškodba ne bi bila hujša, pa naj bi Anže počival tri tedne.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / / 07:00

Ljubljanske mlekarne lani z dobičkom

Čisti dobiček 5,8 milijona evrov, dividende 15 centov na delnico

Objavljeno na isti dan


Slovenija / torek, 31. julij 2018 / 13:44

Romanje na Višarje

Slovenci iz zamejstva, izseljenstva in Slovenije bodo na Višarje romali v nedeljo, 5. avgusta.

Škofja Loka / torek, 31. julij 2018 / 13:41

Zanima jih zgodovina

Brezplačnega vodenega ogleda starega mestnega jedra Škofje Loke se je letos udeležilo že štiriintrideset obiskovalcev.

Gorenjska / torek, 31. julij 2018 / 13:36

Pijte zadosti, a naj bo voda

Ob napovedanih visokih temperaturah v teh dneh strokovnjaki opozarjajo na ustrezno ravnanje v vročini – še zlasti najbolj ogroženih skupin prebivalstva. Za potešitev žeje pa sta najprimernejša voda in...

Zanimivosti / torek, 31. julij 2018 / 13:36

Orjaško volovsko srce

Trnje – Pri Klemenčičevih v Trnju v Škofji Loki so to poletje pridelali orjaški paradižnik, poldrugi kilogram težko volovsko srce. Tudi sicer so letos s pridelkom na svojem velikem vrtu zadovoljni,...

Rekreacija / torek, 31. julij 2018 / 13:35

Na Grintovec več kot dvesto tekačev

Kralj in kraljica nedeljskega teka na najvišji vrh Kamniško-Savinjskih Alp sta postala Nejc Kuhar in Mojca Koligar.