Boljši časi vsaj za dva hotela

Medtem ko novi lastnik hotelov Bellevue in Pod Voglom daje upanje za razvoj teh dveh hotelov, pa sta hotela Zlatorog in Bohinj, ki ostajata v lasti podjetnika Zmaga Pačnika, celo brez najemnika.

Bohinjska Bistrica - Za hotel Zlatorog, ki je že od septembra zaprt, novega najemnika iščejo kar prek malih oglasov. Vse pa kaže, da bo to zimo ostal zaprt, tako kot prejšnjo zimo že hotel Bohinj. »To pomeni toliko manj prenočitvenih zmogljivosti v Bohinju, zaradi česar se bomo še težje borili za to, da bi nas vrnili na zemljevid zimskih turističnih destinacij,« poudarja direktor Turizma Bohinj Klemen Langus. Za starim najemnikom hotela Zlatorog, pravi župan Franc Kramar, pa ostajajo tudi neporavnane obveznosti. Tako naj bi po grobih ocenah ostalo za več deset tisoč evrov neplačane turistične takse in komunalnih prispevkov, pa tudi nadomestila za uporabo stavbnega zem­ljišča. Zato pri občini Bohinj razmišljajo, da bi hotelu odklopili vodo, dokler terjatve ne bodo poplačane.

Upad števila nočitev na račun zaprtih hotelov, skrbi Langusa, bi se lahko vlekel še nekaj let. Tudi doslej, pravi, najemniki niso veliko vlagali v trženje, zato so bili hoteli slabo zasedeni. »Za pridobivanje gostov v zimskem času je namreč ta čas potrebno vložiti precej več naporov kot poleti. Le tako bi se lahko vrnili v nekatere kataloge, iz katerih smo že izpadli. Verjamem, da bo šlo to hitreje, ko bo urejeno še novo smučišče v Bohinjski Bistrici,« ostaja optimističen. Več upanja za bohinjski turizem pa vliva novi lastnik hotelov Bellevue in Pod Voglom Japec Jakopin. »Po sestanku z njim imam dober občutek, da ima resnično interes vlagati v ta dva hotela,« je dejal župan. Zaupanje v novega lastnika ima tudi Langus.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / torek, 23. junij 2015 / 11:44

Pozdrav poletju v Loškem pubu

Škofja Loka – Za zaključek koncertne sezone bodo v sredo, 24. junija, ob 21. uri v Loškem pubu nastopili vroči blejski rockerji John F. Doe, Družbo na odru jim bodo delali Attic Mist iz lo...

Objavljeno na isti dan


Kranj / / 11:29

Čistilna naprava je velika pridobitev

Ministrica Alenka Smerkolj in državna sekretarka Lidija Stebernak sta si z zanimanjem ogledali Centralno čistilno napravo Kranj.

Slovenija / / 11:27

Gorenjski glas v čezmejnih projektih

Minister za Slovence v zamejstvu in po svetu Gorazd Žmavc se je s predstavniki Gorenjskega glasa in Mohorjeve družbe pogovarjal o možnostih sodelovanja v čezmejnih projektih.

Slovenija / / 11:26

Bojkot razumljiv, a nekoristen

Minister za javno upravo Boris Koprivnikar je bil kritičen do županov, ker so zaradi odsotnosti premierja Mira Cerarja in finančnega ministra Dušana Mramorja bojkotirali predvideni sestanek.

Železniki / / 11:25

Domel primer dobre prakse

Železniki – Petkov obisk na Gorenjskem sta predsednik vlade Miro Cerar in ministrica za delo, družino in socialne zadeve Anja Kopač Mrak izkoristila tudi za ogled podjetja Domel v Železnikih. Ob sl...

Gospodarstvo / / 11:25

Gorenjska banka vabi vlagatelje

Gorenjska banka ponuja obstoječim in novim vlagateljem v nakup (največ) 86.667 delnic v skupni emisijski vrednosti (največ) nekaj več kot 13 milijonov evrov. Ponudba bo »odprta« do 6. januarja.