Tamara Gerdej (Foto: Gorazd Kavčič)

Dekanova lista kot izziv

Med letošnjimi prejemniki priznanj dekanova lista najbolj uspešnih študentov, ki jo podeljujejo na Fakulteti za organizacijske vede Kranj, je najbolj blestela Tamara Gerdej z Jesenic s povprečno oceno 9,88.

Izmed vseh 28 prejemnikov dekanovega priznanja na dodiplomskem in podiplomskem študiju ste imeli najvišjo povprečno oceno. Koliko truda je treba vložiti v tak uspeh?

»Kar nekaj, a lahko povem, da ob študiju delam še preko študentskega servisa, zato si moram res dobro organizirati čas, da se lahko pripravim na izpite, in po moje je ravno to veliko pripomoglo k tej oceni. Čas, ki sem ga namenila seminarskim nalogam in učenju, sem res izkoristila samo za to.«

Ste bili tako uspešni tudi na dodiplomskem študiju?

»Tudi, lani sem imela povprečno oceno 9,7, vsako leto pa nad 9.«

Ali to pomeni, da ste bili tudi v srednji šoli odličnjakinja?

»Ne, v srednji šoli nisem bila med najboljšimi, saj je bilo veliko splošnih stvari, ki me niso zanimale. Za dodiplomski in zdaj tudi magistrski študij pa sem si izbrala organizacijo in menedžment kadrovskih in izobraževalnih sistemov. To je področje, ki me res zanima, zato se mi ni težko kaj novega domisliti oziroma se naučiti. «

Ste si že na začetku zastavili cilj, da se boste ves čas trudili za najboljše ocene, ali vas je študij pač tako pritegnil?

»V prvem letniku se sploh nisem obremenjevala z ocenami, v drugem letniku pa se je že pokazala možnost za Zoisovo štipendijo in sem si mislila, zakaj se ne bi malo potrudila. Lani pa so prvič podelili priznanja dekanova lista in sem jo zgrešila zgolj za eno mesto, manjkalo mi je pol točke, zato sem si postavila cilj, da prihodnje leto pa bom na tej listi. Tudi letos se bom trudila za to.«

Je torej to zgolj neke vrste izziv ali si od uvrstitve na dekanovo listo najboljših obetate tudi kaj več?

»To mi pomeni tudi zelo veliko referenco pri iskanju službe.

Mogoče že veste, kje boste po končanem študiju iskali zaposlitev?

»Ta čas pomagam na fakulteti pri organizaciji konferenc in administrativnih zadevah. To delo me zelo veseli, zelo rada pa bi delala tudi v kadrovskem oddelku kakega podjetja recimo.«

Kako mladi, sploh tako uspešni, kot ste vi, gledate na sedanje negotove razmere v gospodarstvu?

»Ko smo končali gimnazijo, smo razmišljali, da bomo počakali še nekaj let, pa bo krize konec. Zdaj se pa to samo podaljšuje. Zato sem se odločila, da v tem študijskem letu opravim vse izpite, v času absolventskega staža pa bom iskala zaposlitev. In bom šele potem, ko jo bom dobila, zagovarjala magistrsko nalogo. Težko je namreč dobiti službo, zato si želim poskusiti čim več stvari, da dobim čim več referenc.«

Ste razmišljali tudi o tem, da bi službo iskali v tujini?

»Ne, o tem nisem razmišljala. Pa ni problem znanje tujih jezikov, ampak zaenkrat me ne vleče v tujino. Trudim se, da iščem priložnosti, pri katerih se lahko dokažem, da dobim reference za naprej. Tako sem s svojimi prispevki že sodelovala tudi na treh konferencah.«

Po čem si boste najbolj zapomnili vaša študentska leta?

»Na naši fakulteti mi je vse zelo všeč, tudi blokovni sistem recimo, ko poslušaš en predmet in imaš potem takoj izpit, saj se tako res lahko pripraviš. Pa e-študij mi je všeč, ker lahko delaš doma takrat, ko imaš čas. Seveda pa si bom študentska leta zapomnila tudi po naših študentskih zabavah.«

Kaj pa najraje počnete, kadar v rokah nimate študijske literature?

»Rada grem v naravo, rada tečem in včasih grem lovit ribe z očetom. Pozimi drsam, poleti rolam, nadvse pa uživam tudi na morju. Sodelujem še pri tutorstvu. Na fakulteti nas je devet tutorjev, ki smo na voljo študentom, ponavadi mlajše generacije, ki rabijo pomoč ali usmeritev pri študiju.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / ponedeljek, 6. julij 2015 / 13:17

Na Gorenjskem Svit dobro sprejet

Program Svit, državni program zgodnjega odkrivanja predrakavih sprememb in raka na debelem črevesu in danki bo od prvega julija dalje namenjen moškim in ženskam, starim od 50 do 74 let.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / nedelja, 26. februar 2017 / 21:19

Nov izračun katastrskega dohodka

Škofja Loka – Kmetijska svetovalna služba bo prihodnji teden pripravila tri predavanja o novem izračunu katastrskega dohodka in o njegovem vplivu na dohodnino. Prvo predavanje bo v sredo, 1. marca,...

Gospodarstvo / nedelja, 26. februar 2017 / 21:19

Uspešno iz poravnave

Ljubljana – Semenarna je uspešno končala postopek prisilne poravnave, v okviru katere je do 6. februarja poplačala 50 odstotkov finančnih obveznosti. Ob tem, ko povečuje prihodke, bo v petih letih...

GG Plus / nedelja, 26. februar 2017 / 21:14

Osamosvojitev Slovenije in ADP

»Čeprav je bila moja knjiga o slovenskem osamosvajanju razprodana, o drugi izdaji nisem razmišljal. Ko pa se je zgodba, povezana z notifikacijo Avstrijske državne pogodbe (ADP), zadela čedalje bolj...

Zanimivosti / nedelja, 26. februar 2017 / 21:12

Čuvaj parkirnih mest

Saj vemo, kaj pomeni znak na fotografiji. Parkirni prostor za invalide. Torej nam je jasno, komu je v prvi, drugi in kateri koli vrsti namenjen. Ne, maček na sliki vam ne bo napisal kazni...

Zanimivosti / nedelja, 26. februar 2017 / 21:09

Mladi poslušalec

Za tiste, ki radi berejo, se v knjižnici skrivajo največji zakladi, ki s svojo vsebino navdušujejo od najmlajših do najstarejših. Tako kot navdušuje glasba, ki je popolnoma očarala tudi ma...