Sabina Dietner, Miha Ješe in Jože Veternik odpirajo novo parkirišče pri zdravstvenem domu. (Foto: Tina Dokl)

Manj gneče za paciente

Pri Zdravstvenem domu Škofja Loka so odprli parkirišče za zaposlene in najemnike, tako da bo na dosedanjem več prostora za paciente.

Škofja Loka – Okoli zdrav­stvenega doma je ves čas velika gneča parkiranih avtomobilov, tudi po pločnikih.

Na dosedanjem parkirišču je Občina Škofja Loka uvedla parkirni režim, po katerem lahko pacienti dve uri parkirajo brezplačno, nadaljnji čas parkiranja pa je treba plačati. Za zaposlene v zdravstvenem domu in za zasebnike – koncesionarje pa so že kako desetletje načrtovali gradnjo posebnega parkirišča, je povedala direktorica Sabina Dietner. Po večkratnih zapletih je sedaj dograjeno, kot nalašč za letošnjo 60-letnico zdravstvenega doma. Ob odprtju parkirišča nasproti zdravstvenega doma, na katerem je 28 parkirnih mest, je zadovoljstvo izrazil tudi škofjeloški župan Miha Ješe: »Odprtje tega parkirišča sovpada z urejanjem parkirnega režima v vsej Škofji Loki, kjer bo poslej več plačljivih parkirnih mest, brezplačni pa ostajata parkirišči pri vojašnici in pod Tehnikom. Pred zdravstvenim domom se bo z novim parkiriščem za zaposlene sprostilo parkiranje za obiskovalce zdravstvenega doma, ki imajo dve uri parkiranja zastonj, v tolikem času pa lahko pri zdravniku opravijo, kar imajo opraviti.«

V gradnjo parkirišča je Osnovno zdravstvo Gorenjske vložilo 228 tisoč evrov, je povedal direktor Jože Veternik. Namenjeno je zaposlenim in tistim, ki so lastniki ali najemniki prostorov v zdravstvenem domu (vseh je okoli 170). »Že spomladi smo imeli razpis za najem parkirnih prostorov, ki bo mesečno za zaposlene znašal 20 evrov (brez davka) in 40 evrov za koncesionarje,« je povedal Veternik. »Parkirna mesta so že polna, nekatera si delita tudi po dva sodelavca. Sicer pa so jih približno 60 odstotkov najeli zaposleni, 40 pa koncesionarji. Ceno najema smo oblikovali tako, da smo upoštevali, naj bi se naložba povrnila v 30 letih, za kolikor imamo v najem občinsko zemljišče, na katerem je zgrajeno parkirišče.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenja vas-Poljane / torek, 28. junij 2016 / 10:41

Sanacija bo zmanjšala plazenje

Občinskim svetnikom so na zadnji seji predstavili študiji radioloških in drugih posledic morebitnega razpada jalovišča Boršt zaradi plazovitega terena na območju te rudniške deponije, ki predstavlja š...

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / nedelja, 7. februar 2010 / 07:00

Komentar: Brezobzirni do tekaških prog

Letošnja zima je spet bolj darežljiva s snegom. Je tudi dovolj mrzla, da se je sneg ohranil. Tega so posebej veseli ljubitelji smučarskega teka, za katere so marsikje uredili proge. Posebej so ob...

Kranj / nedelja, 7. februar 2010 / 07:00

Smeti za zdaj ostajajo Kranju

Po sredini seji poslovnega odbora konzorcija CERO je jasno le, da ima kranjska občina še štiri mesece časa, da odda vlogo za kohezijska sredstva, če ji to ne uspe, prednost dobijo Jeseničani.

Žirovnica / nedelja, 7. februar 2010 / 07:00

Neurejen status Prešernove hiše

Leto dni po obljubi ministrice za kulturo Prešernova hiša v Vrbi še vedno ni razglašena za spomenik državnega pomena. Kje se zatika?

Prosti čas / nedelja, 7. februar 2010 / 07:00

Slabo obiskana Urškina zabava

Million Club Prive Kranj je prejšnji konec tedna gostil petindvajseti rojstni dan Urške Hočevar Čepin, dan poprej pa smo bili na modni reviji v pristnem ambientu mrzle in jasne krvavške noči.

Humor / nedelja, 7. februar 2010 / 07:00

Prepesnjena Zdravljica

Tako gre to. Novi časi s seboj prinašajo tudi nove umetniške dileme. Kaj je in kaj ni umetnost, nikoli ne bomo natančno izvedeli, lahko pa izvemo, kako Prešernovo Zdravljico razumejo prijatelji i...