Sabina Dietner, Miha Ješe in Jože Veternik odpirajo novo parkirišče pri zdravstvenem domu. (Foto: Tina Dokl)

Manj gneče za paciente

Pri Zdravstvenem domu Škofja Loka so odprli parkirišče za zaposlene in najemnike, tako da bo na dosedanjem več prostora za paciente.

Škofja Loka – Okoli zdrav­stvenega doma je ves čas velika gneča parkiranih avtomobilov, tudi po pločnikih.

Na dosedanjem parkirišču je Občina Škofja Loka uvedla parkirni režim, po katerem lahko pacienti dve uri parkirajo brezplačno, nadaljnji čas parkiranja pa je treba plačati. Za zaposlene v zdravstvenem domu in za zasebnike – koncesionarje pa so že kako desetletje načrtovali gradnjo posebnega parkirišča, je povedala direktorica Sabina Dietner. Po večkratnih zapletih je sedaj dograjeno, kot nalašč za letošnjo 60-letnico zdravstvenega doma. Ob odprtju parkirišča nasproti zdravstvenega doma, na katerem je 28 parkirnih mest, je zadovoljstvo izrazil tudi škofjeloški župan Miha Ješe: »Odprtje tega parkirišča sovpada z urejanjem parkirnega režima v vsej Škofji Loki, kjer bo poslej več plačljivih parkirnih mest, brezplačni pa ostajata parkirišči pri vojašnici in pod Tehnikom. Pred zdravstvenim domom se bo z novim parkiriščem za zaposlene sprostilo parkiranje za obiskovalce zdravstvenega doma, ki imajo dve uri parkiranja zastonj, v tolikem času pa lahko pri zdravniku opravijo, kar imajo opraviti.«

V gradnjo parkirišča je Osnovno zdravstvo Gorenjske vložilo 228 tisoč evrov, je povedal direktor Jože Veternik. Namenjeno je zaposlenim in tistim, ki so lastniki ali najemniki prostorov v zdravstvenem domu (vseh je okoli 170). »Že spomladi smo imeli razpis za najem parkirnih prostorov, ki bo mesečno za zaposlene znašal 20 evrov (brez davka) in 40 evrov za koncesionarje,« je povedal Veternik. »Parkirna mesta so že polna, nekatera si delita tudi po dva sodelavca. Sicer pa so jih približno 60 odstotkov najeli zaposleni, 40 pa koncesionarji. Ceno najema smo oblikovali tako, da smo upoštevali, naj bi se naložba povrnila v 30 letih, za kolikor imamo v najem občinsko zemljišče, na katerem je zgrajeno parkirišče.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kultura / petek, 24. junij 2016 / 11:00

Za dvesto let glasbenega šolstva

Kranj – Slovensko glasbeno šolstvo letos obeležuje dvestoletnico organiziranega šolstva. Ker naša država praznuje tudi 25-letnico samostojnosti Republike Slovenije, so slovenske glasbene š...

Objavljeno na isti dan


Kronika / ponedeljek, 1. september 2014 / 21:00

Povzročitelj se je sam javil

Jesenice – V noči na nedeljo se je na Titovi cesti na Jesenicah zgodila huda prometna nesreča, v kateri je bil po neuradnih informacijah huje ranjen 24-letni domačin, ki so ga premestili v ljubljan...

Kronika / ponedeljek, 1. september 2014 / 23:41

24-letni Jeseničan podlegel poškodbam prometne nesreče

Pešec, v katerega je v noči na nedeljo na Jesenicah z avtomobilom trčil 30-letni voznik, je zaradi hudih poškodb danes umrl v UKC Ljubljana, so v sporočilu za javnost zapisali na Policijski upravi (PU...

Gorenjska / ponedeljek, 1. september 2014 / 13:34

Po pouku še na tortico

Prvi šolski dan za vsakega posameznika predstavlja izjemen dogodek v življenju, čeprav je bil za nekatere bolj, za druge pa manj poseben.

Kronika / ponedeljek, 1. september 2014 / 13:31

Uboja se menda ne spominja

Prvi predobravnavni narok zoper Janeza Fortuna, ki je maja letos v družinski hiši v Preddvoru z nožem ubil soprogo Mirjano, je bil na zahtevo obrambe prestavljen.

Gorenjska / ponedeljek, 1. september 2014 / 13:15

Kdo bodo prihodnji župani

Imena kandidatov za župane, ki jih bomo volili na lokalnih volitvah 5. oktobra, so v več občinah že znana, drugod so še zavita v skrivnost.