Sabina Dietner, Miha Ješe in Jože Veternik odpirajo novo parkirišče pri zdravstvenem domu. (Foto: Tina Dokl)

Manj gneče za paciente

Pri Zdravstvenem domu Škofja Loka so odprli parkirišče za zaposlene in najemnike, tako da bo na dosedanjem več prostora za paciente.

Škofja Loka – Okoli zdrav­stvenega doma je ves čas velika gneča parkiranih avtomobilov, tudi po pločnikih.

Na dosedanjem parkirišču je Občina Škofja Loka uvedla parkirni režim, po katerem lahko pacienti dve uri parkirajo brezplačno, nadaljnji čas parkiranja pa je treba plačati. Za zaposlene v zdravstvenem domu in za zasebnike – koncesionarje pa so že kako desetletje načrtovali gradnjo posebnega parkirišča, je povedala direktorica Sabina Dietner. Po večkratnih zapletih je sedaj dograjeno, kot nalašč za letošnjo 60-letnico zdravstvenega doma. Ob odprtju parkirišča nasproti zdravstvenega doma, na katerem je 28 parkirnih mest, je zadovoljstvo izrazil tudi škofjeloški župan Miha Ješe: »Odprtje tega parkirišča sovpada z urejanjem parkirnega režima v vsej Škofji Loki, kjer bo poslej več plačljivih parkirnih mest, brezplačni pa ostajata parkirišči pri vojašnici in pod Tehnikom. Pred zdravstvenim domom se bo z novim parkiriščem za zaposlene sprostilo parkiranje za obiskovalce zdravstvenega doma, ki imajo dve uri parkiranja zastonj, v tolikem času pa lahko pri zdravniku opravijo, kar imajo opraviti.«

V gradnjo parkirišča je Osnovno zdravstvo Gorenjske vložilo 228 tisoč evrov, je povedal direktor Jože Veternik. Namenjeno je zaposlenim in tistim, ki so lastniki ali najemniki prostorov v zdravstvenem domu (vseh je okoli 170). »Že spomladi smo imeli razpis za najem parkirnih prostorov, ki bo mesečno za zaposlene znašal 20 evrov (brez davka) in 40 evrov za koncesionarje,« je povedal Veternik. »Parkirna mesta so že polna, nekatera si delita tudi po dva sodelavca. Sicer pa so jih približno 60 odstotkov najeli zaposleni, 40 pa koncesionarji. Ceno najema smo oblikovali tako, da smo upoštevali, naj bi se naložba povrnila v 30 letih, za kolikor imamo v najem občinsko zemljišče, na katerem je zgrajeno parkirišče.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / torek, 25. junij 2024 / 07:32

Škofjeloški Kaos okusov

V Stari Loki najdemo mladosten lokal Kaos okusov, ki v prvi vrsti poskrbi za željne okusnih hamburgerjev. Ideja se je porodila domačinu Rožletu Žanu Brelihu, Kaos okusov pa s svojimi hamburgerji in...

Objavljeno na isti dan


Kultura / petek, 19. junij 2009 / 07:00

Kol`kor kapljic tol`ko let

To soboto in nedeljo bo v Šentvidu pri Stični že 40. Tabor slovenskih pevskih zborov, ki bo tokrat pod geslom Kol'kor kapljic tol'ko let zbral 147 zborov (od tega deset iz zamejstva) z nekaj več...

Kultura / petek, 19. junij 2009 / 07:00

Bogat kulturni teden

V Škofji Loki od srede do sobote poteka Mednarodna konferenca o Managementu naravne in kulturne dediščine.

Domžale / petek, 19. junij 2009 / 07:00

Festival gorenjskih komedijantov

Dob pri Domžalah - Danes, v petek, 19. junija, ob 21. uri se bo na letnem gledališču na Dobu pri Domžalah s predstavo Poroka Štefana Vampiča v izvedbi KD Bohinjska Bela –...

Zanimivosti / petek, 19. junij 2009 / 07:00

Zbirali ste štiri številke

Od februarja do maja ste v prilogah Gorenjskega glasa vestno izrezovali številke in jih lepili na kartončke.

Gospodarstvo / petek, 19. junij 2009 / 07:00

Peternela odnesle nepravilnosti?

Na današnjem občnem zboru KGZ Sava Lesce bodo razčiščevali tudi, zakaj je odstopil direktor Emil Peternel.