Predsedik Nogometnega kluba Tržič 2012 Goran Novković (Foto: Gorazd Kavčič)

V Tržiču spet igrajo nogomet

Pri Osnovni šoli Bistrica so člani NK Tržič 2012 minulo soboto ob novem malonogometnem igrišču z umetno travo pripravili 1. dan tržiškega nogometa, ob nekaterih zvezdnikih pa so posebno ponosno predstavili mlade člane kluba, ki že igrajo tekme s svojimi vrstniki.

Bistrica pri Tržiču - Muhasto vreme v zadnjem tednu še malo ni prestrašilo članov Nogometnega kluba Tržič 2012, da se ne bi z vsemi močmi pripravili na svoj prvi veliki športni dogodek, ki so ga poimenovali 1. dan tržiškega nogometa. Seveda celodnevna prireditev, ki so jo nato minulo soboto v lepem jesenskem vremenu počastili nogometni zvezdniki, medijske osebnosti, športniki ter domači župan Borut Sajovic, ki je pogumno zavezal kopačke in se podal na tekmo na novo malonogometno igrišče z umetno travo, ni bila prvi nogometni dogodek v zgodovini Tržiča, zagotovo pa je od zadnjih obračunov minilo že toliko časa, da se jih mladi tržiški nogometaši ne spominjajo več. In prav mladi nogometaši so največje bogastvo nogometnega kluba, ki so ga letos ustanovili v Tržiču.

»Klub smo ustanovili letos junija, za nov klub pa smo se odločili predvsem zato, ker je precej otrok iz tržiške občine hodilo na treninge v druge občine. Sedaj lahko trenirajo doma na novem malonogometnem igrišču z umetno travo, seveda pa delamo na tem, da bi v dveh letih skušali v Tržiču priti tudi do velikega nogometnega igrišča. Trenutno še vedno razmišljamo o dveh lokacijah, najbolj realna pa je verjetno lokacija tukaj pod policijo v Bistrici,« je ob sobotnem slavnostnem odprtju novega malonogometnega igrišča povedal predsednik Nogometnega kluba Tržič 2012 Goran Novković, ki je seveda tudi sam obul športne copate in aktivno sodeloval na nogometnem spektaklu. Čeprav smo na igrišču in ob njem videli kar nekaj športnikov in medijskih osebnosti (Miran Pavlin, Mladen Tudonja, Jože Potrebuješ, Vili Resnik …), pa so bili v soboto vendarle glavni mladi tržiški nogometni naraščajniki.

»Vesel sem, da imamo v klubu že več kot petdeset otrok, ki nastopajo v selekcijah do osem, deset in dvanajst let in so ta mesec že začeli z nastopi na uradnih tekmovanjih. Upam, da bo otrok iz leta v leto več, da bomo imeli vse več selekcij, v petih letih pa računamo, da bomo prišli tudi do članskega moštva, ki se bo lahko borilo za vrh gorenjske lige in nato tudi za tretjo slovensko ligo. To je trenutno ambicija našega kluba, ki bi bila lahko realna, če bomo seveda imeli potreben denar. Trenutno imamo več virov financiranja. Pomagala nam je občina z zagonskimi sredstvi, nekoliko večji vir je sponzorski, prav tako pa seveda pomagajo starši z nakupom opreme in članarino. Poleg tega smo pripravili prodajo majic in športne opreme. Kasneje, ko bomo uradno nastopali in bomo deležni tudi občinskih sredstev, pa mislim, da bo lažje,« pravi predsednik Novković, ki je vesel, da so se Tržičani hitro ogreli za podporo nogometu.

»Domačini so bili že malce siti, da so otroke morali voziti na treninge drugam in zato so se razveselili ustanovitve kluba. Tudi med otroki je že veliko zanimanja, čeprav bomo šele ta teden začeli klub predstavljati tudi po šolah,« je še dodal Novković, mladi nogometaš Matic Kutin s Pristave pa je potrdil njegove besede. »Prej sem dve leti igral nogomet pri Triglavu, ta klub pa mi je bližji in zato sem se takoj odločil, da igram za Tržič. Tudi nekateri moji prijatelji so se vpisali, nekateri pa se najbrž še bodo,« je povedal Matic, ki ima v nogometu velike načrte. »Želim si napredovati, rad bi igral tudi v višjih selekcijah. Uživam, ko igramo in ko dajem gole. Želim si, da bi nekoč zaigral za Real Madrid, seveda pa bi rad igral tudi v slovenski reprezentanci,« je svoje načrte razkril devetletni Matic, ki mu nogomet že sedaj veliko pomeni.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / sobota, 25. junij 2016 / 10:15

Dan, ko je na vrhu Triglava zaplapolala slovenska zastava

Na vrhu Triglava je 12. junija 1991 zaplapolala slovenska zastava – resda še brez grba, a vendarle kot simbol nove države, za katero smo se odločili pol leta pred tem. Na vrh so jo ponesli slovenski g...

Objavljeno na isti dan


Kultura / torek, 14. november 2006 / 06:00

Sandijevi utrinki

V avli Zdravstvene postaje na Selu pri Žirovnici so v petek odprli razstavo Utrinki jeseniškega fotografa Sandija Novaka.

Domžale / torek, 14. november 2006 / 06:00

Zanesljiva zmaga Tonija Dragarja

Domžale - Domžalski volivci so v drugem krogu lokalnih volitev za svojega novega župana izbrali Tonija Dragarja. Dragar, ki je bil doslej poklicni podžupan doseda...

Prosti čas / torek, 14. november 2006 / 06:00

Razigrano tekmovanje

Najbolj urejeni so na Ptuju, najlepši havajki pa sta letos Sabina Mali in Nina Stropnik. Ko je komisija slovenske superfinalistke izbora za Miss Hawaiien Tropic povprašala, kaj menijo o izboru, se je...

Prosti čas / torek, 14. november 2006 / 06:00

Zima trka na vrata

15. november je datum, ko morajo motorna vozila imeti zimsko opremo, kazni do 100 tisočakov.

Prosti čas / torek, 14. november 2006 / 06:00

Dvojna varčnost

Test: Dacia Logan 1.5 dCi Laureate