Porolana rolka
Žive flourescentne barve, naglavni trakovi in punk-funk glasbena atmosfera, premešana s šumom trenirk. Pod nogami pa rolke.
Devetindvajest tekmovalcev je v duhu sredine osemdesetih let – dekade, ko je bila rolkarska kultura v razcvetu, preizkusilo svoje nožne sposobnosti na prvi kranjski Rolki, dogodku, ki je nastal pod okriljem Hude Shoezz v sodelovanju z Art Centrom. Na klancu ob Prešernovem gaju sta se v slalomskem duetu med stožci pomerila predstavnika vsake izmed sodelujočih ekip. Za dodatno napetost, nekaj padcev in adrenalin je poskrbel rahel dež. Po slalomu je sledilo poplesavanje na rolki. Tekmovalci so s svojo podobo ustvarili misel, da je potovanje s časovnim strojem celo mogoče; ob glasbeni podlagi iz osemdesetih pa predstavili plesne sposobnosti, izvirnost in stil. Preko mikrofona in občasno megafona je dogodek povezoval večni zavetnik rolkarske in skate scene v Sloveniji Dalaj Egol oziroma Ali En. Da niso Kekci, so z dogodkom dokazali vsi: zmagovalci tekmovalnega dela – ekipa Street Gliders, obiskovalci, ki so kljub dežju uživali v atrakcijah in atmosferi starih zlatih časov, nenazadnje pa tudi organizatorji.
Hrup traktorjev je v vasicah v bližini Kranja stalnica, a tokrat so v Predosljah obmolknili. Zaključna polovica že tradicionalnega Naaaj dneva, lokalnega praznika dobre volje, je tokrat minila 'traktorsko'. Na enem mestu se je zbrala kmetijska mašinerija znamke John Deere, kar v kmetijskih krogih nekaterim pomeni podobno kot v avtomobilizmu bmw ali mercedes. 'Mimohod' traktorjev in strojev je na široko odprl oči in usta marsikateremu navdušencu. Poleg rdeče oziroma zelene niti – beri traktorjev, je bil v programu tudi atraktiven nastop Aleša Rozmana, ki je s štirikolesnikom sprva preskakoval parkirane traktorje, nato pa je pokazal še nekaj prostih trikov v zraku. Ob koncu nastopa je na sedež posadil tudi Evo Keržič, aktualno mlečno kraljico, ki je kasneje z rahlo tresočimi nogami zapustila štirikolesnik.
S prihodom jeseni se v gorenjsko prestolnico vračajo tudi klubske zabave. Kranjski Extrem je v september vstopil z glasbeno sceno, na kateri se je zvrstilo kar dvanajst domačih in tujih didžejev. Poleg imen, kot sta Aleksij in Alex Cvetkov, je za vzdušje prisotnih skrbel znani italijanski zvezdnik Paolo Barbato, nastopil pa je tudi britanski pevec Amrik Shann, ki sicer izvira iz dežel Vzhoda.
Zdenka Selišnik Šenk je še razkrila, da je med drugim klub bogatejši za prenovljeni vip-prostor. Zasnovala in oblikovala sta ga Adam Adamič in David More. Prijetni sedežni separeji so bili tako že na preizkušnji, saj je zabavo obiskala kopica znanih Slovencev. Predvsem iz sveta mode.