Skica novega Večnamenskega objekta Žirovnica

Oktobra podrli občinsko stavbo

V občini Žirovnica bodo zgradili nov večnamenski objekt, v katerem bo prostore dobila tudi občinska uprava. Do junija prihodnje leto bo občina gostovala v prostorih Elektra.

Žirovnica – Predvidoma oktobra bodo podrli staro in dotrajano stavbo Občine Žirovnica na Breznici, občinska uprava pa se bo začasno preselila v prostore Elektra v Moste. Do prihodnjega junija pa bodo na mestu stare občinske stavbe zgradili nov večnamenski objekt, v katerem bodo poleg prostorov občinske uprave pridobili tudi sejno dvorano, ki je zdaj v občini nimajo (seje občinskega sveta, denimo, potekajo v Čopovi rojstni hiši) in jo bodo lahko uporabljala tudi društva za predavanja, sestanke … V novi stavbi bodo še prostor za arhiv, skladišče Civilne zaščite, pisarna redarstva in policijska pisarna ter prostor za razstave. Po besedah župana Leopolda Pogačarja so gradbeno dovoljenje že pridobili, odprt je razpis za izvajalca del, septembra pa bo znano, ali je bila občina uspešna na razpisu za obnovo in razvoj vasi, kjer pričakujejo 350 tisoč evrov. Celotna investicija je sicer vredna 725 tisoč evrov, preostanek bodo financirali iz občinskega proračuna. Objekt, ki bo imel klet, pritličje, etažo in mansardo, je zasnovan v tradicionalnem stilu, ki se lepo vklaplja v vaško okolico. Rok dokončanja del je 15. junij prihodnje leto. »Novi večnamenski objekt ne bo pridobitev le za občinsko upravo, temveč za celoten kraj,« poudarja župan. Je pa res, dodaja, da je obstoječi objekt občine star več kot pol stoletja, ni požarno varen, ima lesene strope in ostrešje, zastarele napeljave, klet jim zaliva voda. Objekt je popolnoma neprimeren in nefunkcionalen, v njem nimajo niti sprejemnice za stranke, otežen je dostop za invalide. In kako bo s parkirišči? Župan je povedal, da bodo poleg parkirnih mest ob samem objektu v letu 2014 pridobili še dodatnih 32 parkirišč v neposredni bližini, saj bodo nadaljevali rekonstrukcijo ceste in jo umaknili od pokopališkega zidu, s čimer bodo pridobili tudi nova parkirišča.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / ponedeljek, 28. junij 2010 / 07:00

Let 3 razgaljen pred Škofjo Loko

V Loškem pubu v Škofji Loki se je pred kratkim začel cikel poletnih akustičnih večerov.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sreda, 15. december 2021 / 23:07

Pettisočkrat na Šenturški gori

Vinko Janežič s Spodnjega Brnika, 76-letni vodja ansambla Trgovci, se je od upokojitve do danes že pettisočkrat povzpel na Šenturško goro.

Bohinj / sreda, 15. december 2021 / 23:04

Smučali so tudi nad Bohinjsko Bistrico

Bohinjska Bistrica – Po dobrem desetletju so v soboto spet zagnali žičnico Kozji hrbet nad Bohinjsko Bistrico. Podjetje 2864 Bohinj je že lani pridobilo koncesijo za upravljanje in napravo usposobi...

Nasveti / sreda, 15. december 2021 / 22:59

Porova pita s skuto in tortilje s piščancem

Obrok, malica ali prigrizek.

Razvedrilo / sreda, 15. december 2021 / 22:58

Sto let Marije Janžekovič

Marija Janžekovič se je rodila pred stotimi leti, 10. decembra 1921, na Vrhniki. V Dom upokojencev Kranj je prišla, ko je bila stara osemdeset let. Ob častitljivi obletnici so slavljenki prav na rojst...

Kronika / sreda, 15. december 2021 / 22:29

»Napihalo« devet voznikov

Kranj, Škofja Loka – Gorenjski policisti so v petek na območju Kranja in Škofje Loke izvedli poostren nadzor nad psihofizičnim stanjem voznikov. Na preizkus alkoholiziranosti so »povabili« 163 vozn...