Skica novega Večnamenskega objekta Žirovnica

Oktobra podrli občinsko stavbo

V občini Žirovnica bodo zgradili nov večnamenski objekt, v katerem bo prostore dobila tudi občinska uprava. Do junija prihodnje leto bo občina gostovala v prostorih Elektra.

Žirovnica – Predvidoma oktobra bodo podrli staro in dotrajano stavbo Občine Žirovnica na Breznici, občinska uprava pa se bo začasno preselila v prostore Elektra v Moste. Do prihodnjega junija pa bodo na mestu stare občinske stavbe zgradili nov večnamenski objekt, v katerem bodo poleg prostorov občinske uprave pridobili tudi sejno dvorano, ki je zdaj v občini nimajo (seje občinskega sveta, denimo, potekajo v Čopovi rojstni hiši) in jo bodo lahko uporabljala tudi društva za predavanja, sestanke … V novi stavbi bodo še prostor za arhiv, skladišče Civilne zaščite, pisarna redarstva in policijska pisarna ter prostor za razstave. Po besedah župana Leopolda Pogačarja so gradbeno dovoljenje že pridobili, odprt je razpis za izvajalca del, septembra pa bo znano, ali je bila občina uspešna na razpisu za obnovo in razvoj vasi, kjer pričakujejo 350 tisoč evrov. Celotna investicija je sicer vredna 725 tisoč evrov, preostanek bodo financirali iz občinskega proračuna. Objekt, ki bo imel klet, pritličje, etažo in mansardo, je zasnovan v tradicionalnem stilu, ki se lepo vklaplja v vaško okolico. Rok dokončanja del je 15. junij prihodnje leto. »Novi večnamenski objekt ne bo pridobitev le za občinsko upravo, temveč za celoten kraj,« poudarja župan. Je pa res, dodaja, da je obstoječi objekt občine star več kot pol stoletja, ni požarno varen, ima lesene strope in ostrešje, zastarele napeljave, klet jim zaliva voda. Objekt je popolnoma neprimeren in nefunkcionalen, v njem nimajo niti sprejemnice za stranke, otežen je dostop za invalide. In kako bo s parkirišči? Župan je povedal, da bodo poleg parkirnih mest ob samem objektu v letu 2014 pridobili še dodatnih 32 parkirišč v neposredni bližini, saj bodo nadaljevali rekonstrukcijo ceste in jo umaknili od pokopališkega zidu, s čimer bodo pridobili tudi nova parkirišča.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Avtomobilizem / torek, 25. junij 2013 / 09:15

(Ne)varno na počitnice

Vsak moški pravi, ko pakirajo za na morje, žena doma pusti le smuči in smučarske čevlje.

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / sreda, 30. januar 2008 / 07:00

Državni svet, naložba v boljše zakone

Blaž Kavčič, doma na Formah, je tik pred koncem minulega leta postal predsednik Državnega sveta. V politiki ima že kar nekaj kilometrine, še daljša pa je njegova poslovna kariera. Kot že v preteklosti...

Splošno / sreda, 30. januar 2008 / 07:00

Vse kar delam, delam s srcem

Boris Oblak, profesor likovne umetnosti iz Hotovlje, je leto začel v polnem ustvarjalnem zagonu. Za letos načrtuje samostojno razstavo, prodor na glasbenem področju in si hkrati močno želi, da bi znov...

Splošno / sreda, 30. januar 2008 / 07:00

Komentar: Ekologi

Po novem letu, najbrž tudi zaradi šolskih počitnic, se na zimsko smuko v Slovenijo in seveda tudi v Italijo, Avstrijo, Švico in Francijo (pa morda še kam) poda tudi veliko Hrvatov.

Železniki / sreda, 30. januar 2008 / 07:00

Deseti otrok pri Mravlju v Davči

V začetku januarja je Tatjana Bevk iz Davče povila desetega otroka, sina Gašperja.

Škofja Loka / sreda, 30. januar 2008 / 07:00

Squash je igranje šaha v gibanju

Čeprav je škofjeloški Squash klub star komaj dobro leto, so njihovi igralci na zadnjem državnem ekipnem prvenstvu osvojili tretje mesto, te dni pa se pripravljajo na organizacijo mednarodnega turnirja...